Як уникнути алергії на ягоди
З початком літа різко зростає кількість випадків алергії та дерматитів у дітей і дорослих. Причина цього - необмежене споживання ягід. Про те, як ласувати ягодами без шкоди для здоров'я, розповіла дитячий алерголог поліклініки INTO-SANA, головний дитячий алерголог м. Одеси Олеся Решетило.
Алергія може проявитися сверблячкою, печінням у роті, першінням у горлі, чиханням, блювотою, болями в животі, діареєю, набряками, а також анафілактичним шоком. При перших симптомах необхідно звернутися до лікаря. Найчастіше алергія на ягоди буває у дітей до 3-х років (їхні ферментні системи ще не дозріли), людей похилого віку та тих, хто має хронічні захворювання ендокринної системи і ШКТ. Найбільш алергенні полуниця та садова суниця, менш небезпечні малина, смородина, аґрус, чорниця, ожина, черешня, вишня.
Дітям першого року життя не варто давати ягоди, відзначила О.Решетило. Можна давати їх тільки у вигляді соку, починаючи з декількох крапель. Якщо проблем немає, можна прикормлювати протертими ягодами, починаючи з 1/2 чайної ложки на день, поступово збільшуючи порцію. Але навіть при найменших симптомах алергії ягоди варто виключити з меню.
Людям, які мають проблеми зі здоров'ям, краще вживати ягоди у вигляді компоту, киселю, суфле, желе. Так продукт краще засвоюється, а алергенні властивості зникають. Як дітям, так і дорослим потрібно вводити ягоди в раціон порціями (150-250 г за один раз). Перед їжею ретельно вимийте ягоди, а потім замочіть у 2% розчині харчової соди на 15 хвилин, після чого кілька разів обполощіть. Це очистить продукт від яєць гельмінтів і хімікатів, рекомендує лікар.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 6834 |
|
© Газета Домовик 2012-2023