Омікрон: які симптоми у повністю вакцинованих

16 січня 2022

Дослідники виявили дані про великий спалах штаму Омікрон у Норвегії, які дають деяке уявлення про те, як новий штам Covid поводиться серед повністю вакцинованого населення.

Світом поширюється новий штам коронавірусу, який назвали Омікрон. Через це вже десятки країн знову закрили свої кордони для приїжджих. Вперше Оmicron виявили в ПАР, але буквально через кілька днів цей штам вже фіксували у Ботсвані, Гонконгу, Ізраїлі, Бельгії, Німеччині, Італії, Великій Британії та Австралії. 18 грудня в Україні виявили перший випадок штаму коронавірусу Омікрон. Станом на 21 грудня, штам цього вірусу виявили вже у 106 країнах у всьому світі.

Омікрон обігнав Дельту як найпоширеніший варіант у Сполучених Штатах, оскільки кількість випадків захворювання продовжує зростати. Через те, що Омікрон з’явився нещодавно, достовірних даних про новий варіант вірусу не було. Експерти з інфекційних захворювань вважають, що Омікрон може бути небезпечним для вакцинованих і тих, хто не хворів коронавірусом людей, як і штам Дельта, але через раніше набутий імунітет він може здаватися менш травмуючим.

З тих пір дослідники також отримали дані про великий спалах у Норвегії, які дають деяке уявлення про те, як варіант Омікрона поводиться серед повністю вакцинованого населення. Дослідники опитали 111 із 117 осіб, які відвідали вечірку в Норвегії 26 листопада. Зі 111 опитаних 89% отримали дві дози вакцини мРНК. Ніхто з людей не повідомив, що йому зробили бустерне щеплення. Зі 111 опитаних 66 офіційно перехворіли на COVID-19, а 15 — можливо, були інфіковані COVID-19.

Симптоми Covid Оmicron при повній вакцинації

З усіх випадків захворювання на штам Омікрон у Норвегії, тільки один був безсимптомним, а у 91% людей з COVID-19 протягом хвороби спостерігалося як мінімум три симптоми. Найчастішими симптомами варіанта Омікрон серед цієї повністю вакцинованої групи населення були:

Кашель (83%);

Нежить або закладеність носа (78%);

Втома або млявість (74%);

Біль в горлі (72%);

Головний біль (68%);

М’язовий біль (58%);

Лихоманка (54%);

Чхання (43%).

Епідеміолог та дослідник громадської охорони здоров’я в Американському університеті Мелісса Хокінс в інтерв'ю The Conversation розповідає, що початкові дані підтверджують те, що третя доза вакцини допоможе підвищити імунну відповідь та захист від Омікрону з оцінкою дієвості у 70?75%. Також, за її словам, компанія Pfizer повідомила, що люди, які отримали дві дози вакцини, схильні до зараження Омікроном, але третя доза підвищує активність антитіл проти вірусу.

Вчені продовжують вивчення Омікрону. Не виключено, що найближчим часом стануть відомі нові симптоми та особливості нового штаму.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 1862 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Традиційна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс