Корисні властивості сушених яблук для здоров’я
Яблука користуються попитом практично цілий рік, адже це один з найбільш доступних фруктів. Вони корисні для здоров’я, як у свіжому, так і в сушеному виді. Але, незважаючи на це, деяким людям рекомендується обмежити їхнє вживання або зовсім від нього відмовитися, оскільки в певних випадках від продукту може бути більше шкоди, чим користі.
ЦІЛЮЩІ ВЛАСТИВОСТІ
Корисні властивості сухофруктів визначаються їхнім складом. У м’якоті сушених яблук утримуються наступні речовини:
Мінерали. Магній і залізо, які входять до складу цих фруктів, впливають благотворно на якість крові, сприяють поліпшенню роботи серця й кровоносної системи в цілому.
Фітонциди. Запобігають росту й розмноженню патогенної мікрофлори.
Дубильні речовини. Захищають організм від впливу вірусів і бактерій. Пригнічують розвиток запальних процесів.
Фруктоза й сахароза. Цукор сприяє швидкому насиченню організму, а також відновленню його життєвих сил.
Полісахариди. У комплексі з пектинами активізують обмінні процеси, відновлюють холестериновий баланс.
Органічні кислоти - винна, лимонна, яблучна й хлорогенова. Активно протидіють атакам вірусів. Стабілізують і зберігають кислотно-лужний баланс.
Флавоноїди - присутні тільки на поверхні фрукта. Активізують процес виводу вільних радикалів з організму, допомагають відновити ушкоджені клітки.
Крім того, у сушених яблуках містяться вітаміни A, B1, B2, C і E. Також присутні такі важливі елементи, як натрій, йод, клітковина, магній, калій. Приміром, йод нормалізує гормональне тло.
Магній відповідає за стійкість нервової системи, а також допомагає кращому засвоєнню кальцію. Сушені яблука мають ще безліч властивостей, що приносять користь нашому здоров’ю.
ВЛАСТИВОСТІ СУШЕНИХ ЯБЛУК:
- відновлюють м’які тканини;
- впливають на системи сечовиділення, травлення, кровотворення;
- фрукт рекомендований до вживання при розвитку запальних процесів у товстій кишці, а також людям, що страждають запорами;
- насичують тканини печінки корисними речовинами - мікроелементами й вітамінами;
- постачають організм необхідною енергією.
Сухофрукти широко використовуються й у косметології. З них готовлять ефективні состави, призначені для догляду за шкірою. При зовнішньому використанні сушених яблук вони не наносять шкоди здоров’ю людину, користі від них досить багато.
Препарати з яблук відновлюють натуральний колір обличчя й борються із зайвою пігментацією. Такі засоби застосовують також для усунення вугрів.
У комплексі з іншими лікарськими препаратами сухофрукти застосовують при лікуванні наступних патологій:
- захворювань органів шлунково-кишкового тракту - яблука ефективно справляються із запорами, нормалізують випорожнення, поліпшують моторику, відновлюють баланс корисної мікрофлори;
- діабету. Цукровий діабет характеризується порушенням вуглеводного метаболізму, що відбувається через ураження підшлункової залози. У процес сушіння фрукти втрачають основну кількість рідини, що сприяє підвищенню рівня присутніх цукрів. Тому людям, що страждають цим захворюванням, рекомендується обмежувати їхнє споживання. Найкраще готовити із сухофруктів компоти без додавання цукру;
- панкреатиту. При запаленні підшлункової залози призначаються спеціальні дієти, що обмежують надходження в організм необхідних елементів. У такій ситуації саме сушені яблука стають ледве чи не основним джерелом мінеральних речовин і вітамінів. Фахівці не радять уживати сушені яблука при загостренні хронічного панкреатиту. З метою зниження навантаження на підшлункову залозу рекомендується варити компот, у який дозволяється додавати небагато цукру або його замінника;
- серцево-судинної системи. У яблуках присутня велика кількість калію, необхідного для збереження судин і повноцінної роботи серцевого м’яза. Регулярне вживання в їжу сушених фруктів допомагає запобігти розвитку таких серйозних захворювань, як інфаркт, інсульт, а також сприяє підвищенню еластичності судинних стінок і зміцненню серцевого м’яза.
Багато хто помилково вважає, що регулярне використання яблук у їжу допоможе позбутися анемії. На жаль, це не так - залізо, що міститься в них, майже не засвоюється в організмі.
Продукт буде корисний жінкам під час вагітності, але не варто захоплюватися, оскільки це загрожує збільшенням маси тіла, що у свою чергу може негативно відбитися на родовій діяльності.
Обмежувати вживання сухофруктів також стоїть й мамам, що годують. Уводити яблука у свій раціон необхідно поступово, починаючи із двох часточок. При цьому необхідно стежити за реакцією дитини - можлива поява алергії. Якщо все в порядку, жінці можна з’їдати не більш 25 г у добу.
ШКОДА СУХОФРУКТІВ
Сушені яблука можуть принести не тільки користь, але й шкоду для здоров’я людини. В основному їхній пагубний вплив пояснюється наявністю патологій хронічного характеру.
Рекомендується виключити сухофрукти з раціону при наступних обставинах:
- підвищений рівень цукру в крові - продукт украй небажано вживати людям, в анамнезі яких є присутнім цукровий діабет.
- ожиріння, надлишкова маса тіла. Сухофрукти відрізняються високою калорійністю, а значить, сприяють набору ваги;
- стоматологічні проблеми. Фруктоза впливає на стан зубної емалі. Регулярне вживання сушених яблук приводить до розвитку карієсу. Крім того, їх шматочки можуть застрягти між зубами, що також викликає руйнування зубного покриття. Тому після вживання сухофруктів рекомендується ретельно чистити зуби;
- цим фруктом не варто захоплюватися й тим, хто страждає серйозними патологіями ШКТ. Яблука дезорганізують роботу підшлункової залози, велика кількість клітковини може викликати метеоризм, діарею або запори. Загострення виразкової хвороби також є протипоказанням до використання цього продукту в їжу.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2419 |
|
© Газета Домовик 2012-2023