Недуги від натуги. Як захистити суглоби в дачний сезон

29 травня 2020

Копати, обрізати, удобрювати, сіяти, саджати – у дачників справ дуже багато. Але важливо при цьому опікуватися не тільки про майбутній урожай, але й про свої суглоби.

ДАЧНІ НЕВДАЧІ

Азарт, з яким працюють дачники на своїх улюблених сотках, приводить у жах лікарів-ревматологів. Адже при фізичному перенавантаженні сильно травмуються суглоби кінцівок і хребта. А підняття й перенос важкостей і тривала робота в напівзігнутому положенні приводять до руйнування хрящів і зсуву хребців, а також до утворенню між ними гриж. До того ж до підвищених навантажень організм не дуже молодих і не зовсім здорових хліборобів найчастіше виявляється не готовим. Проте люди похилого віку, які до цього довгий час виходили з будинку хіба що в магазин і поліклініку, приїхавши на дачу, раптово радикально міняють свій спосіб життя. Не помічаючи ні втоми, ні болю, забуваючи про їжу й відпочинок, вони один за іншим ставлять трудові рекорди. А потім зустрічаються із серйозними проблемами зі здоров’ям. Найчастіше їх надмірна старанність стає причиною загострень артрозу й остеохондрозу, які проявляються болями в руках, ногах і попереку.

ПРАВИЛА ГОРОДНИКА

Щоб уникнути цих неприємностей, важливо добре підготуватися до дачного сезону. Загартовування, ЛФК, масаж або хоча б щоденна ранкова гімнастика могли б допомогти в цьому. Як мінімум, перед тим як приступити до садово-городніх робіт, слід розігріти м’язи, зробивши просту розминку. Достатньо виконати хоча б кілька нахилів, присідань, махів руками й ногами й поворотів корпуса.

Підвищувати навантаження треба поступово, уникаючи непосильної праці й не забуваючи робити перепочинки. Під час відпочинку бажано полежати з витягнутими нагору руками, розтягуючи хребет. Слід уникати довгого перебування в одній позі (особливо із зігнутою спиною) – від цього суглоби страждають найсильніше. Посадкові роботи й прополку краще виконувати, стоячи накарячки (надягши наколінники) або сидячи на спеціальному гумовому килимку.

Важливо правильно вибирати садові інструменти. Лопати, граблі, вила – усе це повинно відповідати зросту, інакше працювати із прямою спиною не вийде. Оптимальна висота черешка лопати або грабель – на 10 см нижче плеча. Копаючи або згрібаючи торішню траву й листя, треба періодично міняти опорні руку й ногу, щоб навантаження було рівномірним.

Також необхідно вміти правильно піднімати й переносити важкості (але не більше 10 кг). Спочатку треба присісти навпочіпки, а потім, розподіливши вагу вантажу по обом рукам, піднятися із прямою спиною й піднятою головою. Якщо потрібно перенести вантаж, краще пригорнути його до себе, а не нести на витягнутих руках.

Під час роботи бажано надягати напівжорсткий корсет для фіксації попереку, при проблемах з колінними, ліктьовими й зап’ястними суглобами – спеціальні ортези. До речі, корсет захистить спину й від переохолодження – адже травневе тепло оманливе й підступне.

У жодному разі не слід продовжувати роботу, відчувши біль у суглобах. Навантажуючи ушкоджений суглоб, можна заробити величезну проблему на все життя.

Щоб поліпшити стан суглобів і хребта, бажано почати приймати хондропротектори (препарати глюкозаміна й хондроітина). При систематичному й тривалому застосуванні вони зменшують біль і поліпшують функцію суглоба, підвищуючи еластичність і амортизаційні властивості хряща.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 1885 Подобається: 1 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Традиційна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс