Оксамитові ручки? А чому б і ні!

3 листопада 2019

Почнемо з головного. Будь-яку домашню роботу старайтеся робити в рукавичках. Адже на прилавках магазинів є гумові - настільки тонкі і міцні, що в них можна навіть готувати їжу, а ось чищенням і обробкою оселедця краще  займатися в одноразових. Вони дозволяють відчувати  всі кісточки і їх не жаль викинути.

Для тих, хто не бажає користуватися рукавичками, можна запропонувати компроміс – змащувати руки захисним кремом. Він покриває шкіру плівкою і уберігає від зовнішніх руйнівних впливів. Після роботи руки ретельно миють теплою водою і наносять живильний крем. Від холодної - шкіра червоніє, стає грубою, лущиться і тріскається. Гаряча вода знежирює шкіру рук, робить  сухою і шорсткою.  

При виборі засобів для миття посуду варто віддавати перевагу препаратам із захищаючими добавками -  алое, ромашкою, розмарином тощо.  

Поширена проблема - почервоніння рук - може бути викликана тривалим впливом холодної температури або порушенням кровообігу і свідчити про хронічне захворювання серця, судинної системи. А це вже серйозний мотив для відвідування лікаря.  

Окремої уваги вимагають лікті. Шкіра на них особливо суха і часто темна. Тому, добре «відмокнувши» у ванні або під душем, лікті корисно потерти пемзою легкими круговими рухами або шматочком лимона, сік якого дуже добре очищує. Після цього шкіру на ліктях змазують жирним поживним кремом або оливковою олією і також  круговими рухами. Надлишок жиру знімають паперовою серветкою.  Для пом’якшення шкіри  дуже корисні ванночки з підігрітої олії тривалістю 10-15 хвилин. 

Підвищена пітливість – проблема настільки серйозна, що в деяких випадках вирішується на операційному столі. Але в домашніх умовах можна спробувати старі перевірені рецепти.  Одну чайну ложку дубової кори і 1 чайну ложку звіробою залити окропом (півлітра) і варити 10 хвилин. Відвар процідити і додати до нього 2-3 чайні ложки столового оцту, цим розчином протирати руки. Перед сном робити контрастні ванночки - навперемінно протягом 5-10-ти хвилин опускати руки в гарячу і холодну воду на декілька секунд. Після цього  руки змазати поживним кремом для сухої шкіри масажними рухами. Дуже корисні для шкіри рук ванночки з  питною содою або сіллю (1 чайна ложка на 1 літр води); з  відваром кори дуба (50 грамів на 3 літри води); а також - з міцного чаю, настойки шавлії, деревію,  липи, ромашки. 

У холодний час року обов’язково захищайте руки, особливо – проблемні, теплими рукавичками.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2299 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Краса та здоров'я»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс