Мороз, сколіоз і авітаміноз. Через що ноги судомить

4 серпня 2019

Лікарі упевнені, що судороги не можна називати індивідуальною особливістю організму людини й ігнорувати їх на цьому тлі. Насправді поява судомного синдрому вказує на те, що є патологія, з якою слід боротися, щоб явище не повторювалося. Адже судома вкрай болісна, а в деяких випадках і небезпечна.

Традиційно вважалося, що проблему викликає варикоз і вповільнення кровообігу. Однак лікарі виділяють і інші причини, наприклад, сколіоз. Що може ставати причиною судорог і як з ними справлятися, розповідають лікарі-остеопати.

ЧОМУ З’ЯВЛЯЄТЬСЯ ПРОБЛЕМА?

Основна й найпоширеніша причина - неправильне (надмірне) навантаження на ноги. І в певний момент вона починає проявлятися у вигляді судорог. Що може викликати подібна напруга? 

 Серед причин - попередній сколіоз і травми копчиково-крижової області. Через них розвертаються тазові кості, отже, навантаження на ноги розподіляється неправильно. По ідеї, це повинно заважати людині ходити, але наш організм дивний: він пристосовується. А от м’язи починають працювати більш інтенсивно, ніж у здоровому тілі. Для втримання тіла у вертикальному положенні їм доводиться перенапружуватися. Коли людина лягає спати, вона начебто б розслаблюється, але з м’язами ніг цього не відбувається. Під час сну можуть з’являтися відчуття, нібито щось давить або розпирає м’язи. Але ці відчуття зникають під час рухів через кровообіг, що підсилюється. У нормі будь-які рухи (присідання, ходьба, розтирання і т.ін.) знімають м’язову напругу, але при порушеній механіці нижньої частини тіла цього недостатньо. Тому процес триває вночі – під час сну в ногах виникають посмикування, які можуть будити людину й навіть провокувати безсоння. Це називають синдромом неспокійних ніг. По суті це і є судороги.

Також серед причин, що викликають судорожне скорочення м’язів, виділяють:

Фізичне навантаження: тривала ходьба, інтенсивні тренування. Судоми в такому випадку сигналізують про те, що м’язи ще не відновилися, не відпочили, а продукти обміну, що накопичилися в них, повністю не вимилися.

Через перенапругу судоми нерідко з’являються у спортсменів під час занять спортом.

Зростаюче навантаження у вагітних може викликати появу судом. Вагітність працює, як лакмусовий папірець, - виявляє раніше приховані дефекти й проблеми опорно-рухового апарата.

Порушення роботи паращитоподібних залоз. Наслідком цього є вповільнене усмоктування кальцію в кишечнику.

Гіпоглікемія, або зниження рівня глюкози в крові.

Недолік вітаміну D. Звичайно, це не пряма причина. Проте недолік даного вітаміну може бути непрямою ознакою. А його дефіцит зустрічається в більшості жителів наших регіонів, і це не варто упускати з виду.

У тому випадку, коли подібний синдром з’являється постійно й торкається не тільки м’язів ніг, рекомендується в обов’язковому порядку проконсультуватися з лікарем-ендокринологом.

Якщо під час плавання, наприклад, у басейні, ви почуваєте, що ногу зводить, пояснень цьому може бути два. По-перше, незвичне підвищене навантаження: сильна напруга литкових м’язів, витягування пальців. Друга причина - холод. Низькі температури самі по собі можуть спровокувати спазми.

ПЕРША ДОПОМОГА

«Швидка допомога» при судомах - розтягти м’язи якнайшвидше. Причому розтягувати їх треба із зусиллям. Якщо відбувся спазм литкового м’яза, потягніть носок на себе. Таке положення носка розтягує м’язи і не перешкоджає повторному утворенню спазму. Ось ще деякі вправи, які допомагають знімати напруга, що накопичилася в м’язах.

1. Нахили тулуба: тягнемося пальцями рук до носків, при цьому стопи повністю стоять на підлозі - не відриваємо п’яти! Повторити 5-7 раз. Спробуйте затриматися в такій позі на кілька секунд, щоб як слід розтягти литкові м’язи.

2. Вихідне положення - стоячи. Піднімайтеся на носочки, тягніть руки вгору, потім опускайтеся на п’яти - у вихідне положення. Повторити краще раз десять із невеликими перервами (5-10 секунд).

Якщо вам доводиться переносити важкі фізичні навантаження, наприклад, довгий час перебувати на ногах, знайдіть кілька хвилин, щоб полежати (найкраще - ногами нагору) або посидіти. По можливості виконуйте ці вправи.

Щоденні фізичні навантаження, вечірні прогулянки допоможуть трохи полегшити симптоми. Усе, що розслаблює м’язи, - вітається. Наприклад масаж, що зігріває, або тепла ванна. Помніть, що низькі температури дають зворотний ефект, тому уникайте переохолоджень і не купайтеся в холодній воді, не зважаючи, чи це море, чи душ, або крижана купіль після відвідування лазні.

ПРОФІЛАКТИКА ПРОБЛЕМИ

Уникайте стресу. Як би банально це не звучало, стрес - причина виникнення самих різних проблем зі здоров’ям. Нервовий зрив - це навантаження на наш організм, насамперед, на нервові закінчення, які відповідають за скорочення м’язів.

Не допускайте зневоднювання організму, особливо якщо займаєтеся фізичними навантаженнями. Усе це - непрямі причини, які негативно впливають на організм, викликають дефіцит необхідних мікроелементів, руйнуючи нас.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2502 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Традиційна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс