Сім простих порад, як відмінно себе почувати в спеку

22 червня 2019

Виконуйте не складні рекомендації й спека не стане для вас проблемою.

1. ЇСТИ МЕНШЕ СОЛОДОЩІВ І ГОСТРИХ ПРЯНОСТЕЙ

Фахівці Колумбійського університету опублікували дослідження про те, як наше харчування впливає на потовиділення. З’ясувалося, що сильніше всього підсилюють виділення поту продукти, багаті простими вуглеводами (тобто солодкі газовані напої, здобна випічка, білий хліб, цукор, печиво й тортики) і пекучі приправи типу кайєннського перцю, чилі й соусу табаско. Тому якщо не хочете, щоб з вас лило в три струмки, краще використовувати приправи з кислуватим смаком, наприклад лимонний сік або сік лайма, брусничний або гранатовий соус, ткемалі.

2. НЕ СІДАЄТЕ НА БЕЗСОЛЬОВІ ДІЄТИ 

Адже в жару з потом солі й мікроелементи й так виводяться у великій кількості. Але це не означає, що треба все пересолювати - просто дотримуйте норми - солі ми повинні вживати в день не більше половини чайної ложки.

3. УПОРАТИСЯ З НУДОТОЮ, СТРУСНУТИСЯ

У жару багато хто зазнають легкої нудоти, голова як ватяна. Упоратися із цим станом допоможуть продукти з легким в’язким смаком (наприклад, банани, морс із черноплідної горобини або чорної смородини, шпинат, м’ята).

Освіжитися й струснутися допоможе такий коктейль: приготувати відвар зі свіжої м’яти, остудити, додати на склянку чайну ложку лимонного соку й подати з льодом. Дуже здорово тонізують і мікси зі свіжої зелені. Наприклад, столову ложку щавлевого або лимонного соку розвести в склянці яблучного або морквяного.

4. НЕ ПЕРЕНАВАНТАЖУВАТИ ШЛУНОК

Важка білкова й жирна їжа переварюється повільно, для її переробки потрібно багато енергії. А зважаючи на те, що на жарі кров згущається й обмінні процеси йдуть повільніше, у їжі упор робимо на продукти, багаті “легкими” білками й клітковиною: рибу, фрукти, городину, рис, вівсяні пластівці, мультизернові каші й хліб. Легко засвоюються й відмінно тонізують листові салати - латук, рукола, айсберг, китайський, кресс, мангольд. Причому з’їдати блюда із салатів потрібно відразу, у холодильнику вони швидко окислюються й втрачають корисні властивості.

5. ВИСИПАТИСЯ

Щоб уночі організму було прохолодніше, не їжте перед сном нічого «серйозного», особливо м’яса. Зовсім від вечері відмовлятися необов’язково, але хай він буде легким, наприклад, склянка кефіру, сирок, шматочок пармезану із зеленню або овочевий салатик з моцарелою.

6. ДОПОМОГТИ СУДИНАМ

При спекотливій погоді навіть у здорових людей у крові знижується кількість кисню, вона стає більш густою і в’язкою. Звідси задишка, слабкість і швидка стомлюваність. А якщо немає можливості відмокати в морі або хоча б басейні, а треба тупотіти в курний офіс? 

Народна мудрість (з якої згодні й кардіологи) радить у нестандартно жаркий період зняти із себе всі «закільцьовані» прикраси - ланцюжки, персні, браслети. Це звільнить струм крові по дрібних судинах, що поліпшить кровообіг у цілому.

7. ЯКЩО НАБРЯКАЮТЬ РУКИ Й НОГИ

Набряки «від жари» швидше за все судинно-лімфатичного походження. При високій температурі повітря рідина гірше виводиться з організму. Внаслідок чого погіршується відтік лімфи: з лімфатичних судин вона попадає в тканини й застоюється. Ускладнюватися вся ця справа може у страждаючих варікозом – на погодні проблеми накладається ще й венозна недостатність.

Засоби боротьби з лімфатичними набряками досить прості. Увечері і якщо є можливість після обіду полежіть хвилин 20 з піднятими на подушці ногами, ранком і на ніч улаштовуйте контрастний душ. Добре знімають набряклість ікр гелі: детралекс, венорутон, троксевазин, ліотон. 

Сечогінні ліки краще самостійно не приймати: усі вони знижують тиск, що в таку жару досить небезпечно – якщо він звалиться, можете просто знепритомніти на вулиці. М’яко вивести набряки допоможе чай з листом брусниці (але не більше двох склянок у день).

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2534 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Краса та здоров'я»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс