Чому дихати пилом небезпечно для здоров’я?

24 травня 2019

Пил - це органічні і мінеральні частки, відірвані від усього, що знаходиться навколо нас. 80 відсотків пилу ми приносимо додому з вулиці на своєму одязі і взутті. При цьому пил несе загрозу здоров’ю людини.

Звичайно, повністю очистити житлове приміщення від неї неможливо, але важливо регулярно очищати своє помешкання, щоб знизити ризик розвитку різних хвороб.

 Чого конкретно варто побоюватися та як ефективно боротися з пилом? Які проблеми зі здоров’ям можуть виникнути через пил?

Коли людина дихає, часточки пилу потрапляють до її дихальних шляхів і легень. Разом із пилом ми вдихаємо важкі метали і токсини, через що відбувається інтоксикація. Крім того в пилу присутні пилові кліщі, місцем проживання яких є ворс килимів, м’які меблі і безліч інших предметів. З цієї причини стан людей, які страждають на астму, погіршується у запорошених приміщеннях.

Крім іншого відходи життєдіяльності кліщів містять у собі речовини, які вважаються найсильнішими алергенами, через що може розвинутися нежить алергічного характеру і кон’юнктивіт.

Ще одна загроза пилу - яйця гельмінтів, яких часто приносять з вулиці на взутті. Остерігатися цього варто особливо тим, хто живе поруч з людьми, які випускають своїх домашніх вихованців гуляти на вулицю. Пил, який відщеплюється від килимових покриттів у помешканні, може спровокувати висип, найчастіше на обличчі. Це відбувається через те що пори забиваються часточками пилу, перемішуючись з жиром, який виділяється сальними залозами.

В окремих випадках у людини, яка надихалася пилом, можуть виникнути проблеми із шлунково-кишковим трактом. Це можливо, якщо в пилу знаходилися такі збудники, як сальмонела, лямблії тощо.

Як захистити себе від пилу? У першу чергу важливо не ігнорувати сухе прибирання. По-друге, вологість повітря у вашому помешканні має бути не менше 40 відсотків, але й не більше 60 відсотків. Тільки так ви не дозволите небезпечним мікроорганізмам розмножуватися.

Ще важливо регулярно прати речі, особливо із довгим ворсом, у пральній машинці. А іграшки краще не тільки прати, але й періодично відправляти в морозильну камеру на 12 годин. Тільки так ви зможете гарантувати, що жоден збудник хвороб не вижив.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2035 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Традиційна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс