Японці починають старіти у 76 років. А ми?

12 квітня 2019

У середньому в світі зниження рівня здоров’я населення починається у 65 років. Однак при цьому японці не відчувають проблем, поки їм не виповниться 76 років, тим часом у Папуа-Новій Гвінеї збої починаються вже в 46.

Такий 30-річний розрив розділяє країни із найвищим і найнижчим віком хвороб. Найбільш поширені у світі випадки серцево-судинних недуг. Відзначається, що до країн із високим еквівалентним віком у 65 років, крім Японії, належать - Швейцарія, Франція, Сінгапур, Кувейт, Південна Корея, Іспанія, Італія та інші, а з найнижчим після Папуа-Нова Гвінея - Маршаллові острови, Афганістан, Соломонові острови, Вануату, Центральноафриканська республіка, Лесото та інші. Україна - на рівні 57,4-61 рік.

Такими є результати першого у своєму роді дослідження, в якому оцінювалася швидкість розвитку вікових захворювань у всьому світі. Згідно з ними, британці не матимуть проблем до 70 років, американці - до 68-ми.

Доктор Анджела Чанг з Університету Вашингтона заявила, що отримані результати показують: проблеми зі здоров’ям, пов’язані з віком, можуть призвести до дострокового виходу на пенсію, скорочення робочої сили і збільшенню витрат на охорону здоров’я.

Тому влада і системи охорони здоров’я країн мають враховувати, коли люди починають страждати від негативних наслідків старіння і вживати заходів.

Дослідники вперше врахували 92 вікових захворювання, у тому числі 13 серцево-судинних, 35 ракових, шість хронічних респіраторних захворювань, три діабету, три - нирок і шість різновидів травм.

Дослідження по 195 країнах було опубліковано у міжнародному медичному журналі The Lancet Public Health.

Автори вважають, що розуміння того, які фактори сприяли успішній затримці хвороб - висока фізична активність, низький рівень куріння і кращий доступ до медичної допомоги, проливає світло на те, як можна зменшити прогнозований тягар старіння населення.

ЯК ЗАБУТИ ПРО ВІК

Найкраще працюють самі банальні методи: дотримувати режиму дня, не забувати про регулярну посильну фізичну активність, харчуватися правильно. І регулярно проходити диспансеризацію!

  • Серцево-судинна система

Щоб зберегти її здоров’я, перевірте, чи виконуєте ви наступні пункти:

- Здорове й повноцінне харчування - не переїдати, знизити кількість швидких вуглеводів у їжі, основу раціону повинні становити овочі та легкозасвоювані білки і т.д.

- Дотримання режиму сну (норма для дорослої людини - 7-8 годин, причому лягати потрібно в той самий час).

- Регулярні прогулянки на свіжому повітрі - не менше ніж півгодини в день.

- Відмова від шкідливих звичок.

  • Профілактика онкології

Хоча ніхто доладно не знає, від чого виникає рак, дані ВОЗ говорять про те, що профілактичні заходи можуть знизити ризики виникнення онкологічних захворювань.

Що потрібно зробити?

- Відмовитися від паління й алкоголю.

- Дотримуватися правильного харчування, стежити за тим, щоб вага була в межах норми.

- Регулярно займатися фізкультурою.

- Прищеплюватися від гепатиту, тому що він підвищує ризик раку печінки.

- Зробити аналіз на наявність в організмі бактерії helicobacter pylori - підвищує ризик раку шлунка. Якщо бактерія буде знайдена - пролікуватися від неї.

- Перевіритися на наявність вірусу папіломи людини (підвищує ризик раку шийки матки).

- Намагатися уникати місць, де канцерогени містяться в навколишньому середовищі - погана екологія псує повітря, воду й т. п.

- Уникати впливу ультрафіолетового випромінювання (виключити солярій, не переборщувати із засмагою).

  • Цукровий діабет

- Здавати аналізи на глюкозу в крові як мінімум кожні три роки після 45 років.

- Знизити споживання швидких вуглеводів, харчуватися помірковано, контролювати вагу тіла, не забувати про помірні фізичні навантаження.

- Пити достатню для підтримки водного балансу кількість води (2 л у добу).

  • Хвороби дихальної системи

- Намагатися більше перебувати на свіжому повітрі.

- Відмовитися від паління й алкоголю.

- Займатися спеціальною дихальною гімнастикою.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 1932 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Традиційна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс