Ізраїльський фахівець затверджує: моркву краще жарити, а хліб - їсти на десерт
Якщо ви докладаєте зусиль, щоб ваше харчування було здоровим і корисним - ця стаття для вас. Виявляється, ті самі продукти можуть стати суперкорисними, якщо їх готувати правильно, і зовсім некорисними, якщо раз за разом робити ті самі помилки.
Ізраїльський дієтолог Шломіт Лєвін розповідає про 5 продуктів, які ви неправильно їсте.
1. ЙОГУРТ: НЕ ЗЛИВАЄМО РІДИНУ
Що ви робите із прозорою молочною рідиною, яка накопичується на поверхні йогурту? Більшість із нас цю рідину виливає, а даремно. Вона дуже корисна, у ній високий зміст білка, кальцію й вітаміну В12.
Краще просто добре перемішати йогурт, не виливаючи «молочну воду».
2. КОЛЬОРОВА КАПУСТА: УСЕ, ЩО ЗАВГОДНО, АЛЕ НЕ МІКРОХВИЛЬОВКА
Багато господарок використовують мікрохвильовку для того, щоб розм’якшити овочі - наприклад, це добре працює з гарбузом і бататом. А от іспанські вчені стверджують, що у випадку з кольоровою капустою про цей спосіб приготування краще забути. Інакше капусту приготуєте, а антиоксиданти - втратите.
Кольорову капусту краще готувати в окропі, на парові, у духовці або смажити.
3. МОРКВА Й ЧЕРВОНИЙ СОЛОДКИЙ ПЕРЕЦЬ: КРАЩЕ ОБСМАЖИТИ
Морква й солодкий перець містять важливі вітаміни й харчові волокна, але недавнє британське дослідження демонструє, що при вживанні сирої моркви наш організм здатний засвоїти всього 11% бета-каротину. Але якщо злегка обсмажити моркву в оливковій олії, то цей показник відразу виросте до 75%.
4. ХЛІБ: НЕ ДО, А ПІСЛЯ
Про хліб існує чимало міфів, тому що в ньому високий вміст вуглеводів. Результати дослідження, опубліковані в американському виданні Diabetes Care, підтверджують, що вживання хліба на початку трапези підвищує рівень цукру в крові.
Але це лише в тому випадку, якщо їсти хліб на голодний шлунок.
Якщо почати трапезу з овочів і білкової їжі (твердого сиру, кисломолочного сиру, курки, риби, пастрами) і лише після цього з’їсти хліб, то рівень цукру в крові протягом 2 годин після їжі буде на 40% нижче, чим при зворотному варіанті.
Що це дає? Ви будете довше почувати ситість і в підсумку не будете переїдати.
5. ЗЕЛЕНЬ ІЗ ПАКЕТА: НАВІТЬ МИТУ ПОТРІБНО МИТИ
В останні роки стало модно вживати овочеві салатні суміші, які продаються вже готовими. Це або суміш нарізаних овочів у пакеті, або набір різних видів листового салату. На їхніх упакуваннях часто пишуть: «мита» або «готова до вживання».
Але вчені із Британії виявили, що через 5 днів зберігання сумішей у холодильнику в пакеті накопичується волога, яка може стати розсадником сальмонели.
Тому рекомендується ретельно мити зелень із пакетів, а також видаляти ледве підгниле листя, тому що воно може бути небезпечними для здоров’я.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2321 |
|
© Газета Домовик 2012-2023