Одинадцять найбільш популярних міфів про вакцини

25 жовтня 2018

Одинадцять найбільш популярних міфів про вакцини

ДЕЯКІ ВАКЦИНИ МІСТЯТЬ РТУТЬ

Факт. Тимеросал, консервант, що містить близько 50% ртуті, запобігає забрудненню бактеріями. Згідно із Центром з контролю та профілактики захворювань (CDC), його можна знайти в більшості щеплень від грипу.

Однак з 2001 року тимерозал не міститься у звичайних вакцинах для дітей у віці до 6 років.

ВАКЦИНИ ВИКЛИКАЮТЬ АУТИЗМ

Міф. Невелике дослідження Ендрю Уейкфілда, проведене в 1998 році, заявило, що виявило зв'язок між вакциною проти кору, паротиту і краснухи (КМС) і аутизмом, викликавши паніку, яка привела до зниження рівня імунізації та наступних спалахів.

З тих пір дослідження було визнано помилковим, і воно було відкликано журналом, який його опублікував. У 2004 році Інститут медицини опублікував доповідь, у якій не знайшли ніяких наукових доказів зв'язку між вакциною MMR і аутизмом.

ВАКЦИНИ МОЖУТЬ МАТИ ПОБІЧНІ ЕФЕКТИ

Факт. Кожна вакцина має свій список побічних ефектів, про які лікар має заздалегідь вас попередити. Найбільш частими є висип і підвішення температури тіла. Однак серйозні наслідки зустрічаються дуже рідко.

ТИ В БЕЗПЕЦІ, ЯКЩО ВСІ ІНШІ ЩЕПЛЕНІ

Міф. На жаль, це велике «якщо». «Часто однодумці, не вакциновані за своїм вибором, відвідують ті самі дошкільні установи, ігрові групи та школи, що полегшує поширення хвороб, що запобігаються за допомогою вакцин», - говорить Арі Браун, доктор медичних наук, педіатр і представник Американської академії педіатрії.

ВАКЦИНИ ГАРАНТУЮТЬ ЗАХИСТ

Міф. Вакцини не є 100% гарантією того, що ви не занедужаєте. Але вони надають величезну допомогу. Доктор Браун стверджує, що вакцини на 80% ефективні проти запобігання інфекцій і на 100% ефективні в захисті від серйозних захворювань.

ВЕЛИКА КІЛЬКІСТЬ ВАКЦИН ПОСЛАБЛЯЄ ІМУНІТЕТ

Міф. Дослідження показують, що все зовсім навпаки. «Кожна доза дозволяє організму встановити імунну відповідь і виробити захист (антитіла), щоб організм міг боротися з реальною інфекцією, якщо вона виявиться», - говорить доктор Браун.

ВАКЦИНИ ТІЛЬКИ ДЛЯ ДІТЕЙ

Міф. Існує безліч вакцин, які можуть допомогти зберегти здоров'я підлітків і дорослих - як молодих, так і літніх. Студенти мають в обов'язковому порядку поставити вакцину проти менінгіту, перш ніж жити в гуртожитку, а люди похилого віку можуть покористуватися вакциною проти пневмонії.

ЩЕПЛЕННЯ ВІД ВПЛ ТІЛЬКИ ДЛЯ ДІВЧАТОК

Міф. Існує дві вакцини проти ВПЛ: Cervarix для дівчаток і жінок від 10 до 25 років і Gardasil для жінок від 9 до 26 років. Але Gardasil можна також дати хлопчикам того ж віку, згідно CDC. Gardasil захищає проти типів 6 і 11 людського папіломовірусу, які провокують близько 90% з усіх генітальних бородавок.

ВАГІТНИМ ЖІНКАМ ПРОТИПОКАЗАНІ ЩЕПЛЕННЯ

Міф. Частково це правда. За даними Американської академії сімейних лікарів, вагітним жінкам не слід робити щеплення від вітряної віспи або КМС. Але інактивірована вакцина проти грипу безпечна та навіть рекомендується вагітним жінкам. Під час вагітності імунна система жінок ослаблена, що робить їх більш сприйнятливими до інфекції.

ПРИРОДНІЙ ІМУНІТЕТ КРАЩЕ

Факт. Перенесена інфекції з більшою ймовірністю, чим вакцини, гарантує довічний імунітет. Виключення становить грип, штами якого змінюються щороку. Однак наслідки цих захворювань можуть бути досить жалюгідними. Наприклад, вітрянка може привести до енцефаліту та пневмонії.

ВАКЦИНИ НЕ ПОТРІБНІ, ТОМУ ЩО ХВОРОБА ВИКОРІНЕНА

Міф. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), єдиною інфекційною хворобою людини, яка була викорінена в усьому світі, є віспа. Навіть сьогодні спостерігаються спалахи таких захворювань, як кір, паротит і коклюш.

Вакцини можуть захистити вас, коли ви перебуваєте поруч із тими, хто не щеплений. За даними ВООЗ, вакцини одержують менше 95% людей у багатьох частинах Західної Європи, і саме там у 2009 році зафіксовано 82% випадків кору.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2188 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Традиційна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс