Як виміряти тиск без тонометра
Люди, які схильні до частих коливань тиску, обов'язково тримають вдома такий прилад як тонометр. Оскільки до правильно обмірюваного тиску можна вибрати підходящий спосіб лікування. А якщо людині стало погано на вулиці, роботі, в кафе, що ж робити в цьому випадку, адже завжди носити із собою тонометр у сумочці не виходить.
Існує простий метод визначення тиску за допомогою звичайної лінійки, нитки, кільця (скріпки або гайки), який вважається досить результативним.
ЯК ВИМІРЯТИ ТИСК ЛІНІЙКОЮ
Для проведення процедури необхідно взяти будь-яку лінійку, 20 см нитки й кільце або навіть звичайну скріпку.
Щоб виміряти тиск необхідно зручно сісти на стілець, витягнути руку на столі. Можна навіть не знімати одяг, оскільки він не заважає процедурі. На руку необхідно покласти лінійку, щоб її початок перебував у ліктьовому вигині.
Другою рукою потрібно взяти нитку із тягарцем за вільний кінець, поміщаємо маятник над лінійкою, не доторкаючись до неї, і проводимо його уздовж лінійки від ліктя до зап'ястя.
У цей момент дихання має бути спокійним, не можна напружуватися, відволікатися, розмовляти. Рухати маятник потрібно повільно, плавно. На певному відрізку маятник починає гойдатися поперек лінійки.
Позначка на лінійці, де почав рухатися маятник вважається позначкою верхнього тиску. Приміром, рух почався на позначці 11 см, значить тиск 110 одиниць.
Тепер необхідно виміряти нижній тиск. Для цього лінійку необхідно покласти початком ділень до зап'ястя, а маятник вести за напрямком від зап'ястя до ліктя. Визначається нижній тиск так само, як і верхній – рух поперек лінійки на якійсь позначці вважається значенням нижнього тиску.
Таким методом можна виміряти тиск не тільки собі, але й іншій людині. Стандартним тиском у людини вважається показник 120*80 одиниць, але в кожного показник нормального тиску різний.
ЩО РОБИТИ З ПІДВИЩЕНИМ ТИСКОМ
Слід пам'ятати – різко знижувати рівень тиску не можна, тому не рекомендується відразу ж використовувати сильнодіючі ліки, оскільки вони можуть викликати побічні ефекти у вигляді запаморочень, нудоти.
Найбільш простим способом є такий метод – будь-яким пальцем натисніть на козелок вуха й обертайте його за годинниковою стрілкою, якщо зараз перша половина дня (до 16 години), якщо стрілка годинника перейшла за 16 годину, обертання повинні відбуватися проти годинникової стрілки.
Щоб безпечно знизити тиск, гарно підходить корвалол або суміш настоянок глоду, пустирника, валеріани. Придбати кожну настоянку можна в аптеці, змішати їх разом. Вживати 1 ч. л. суміші змішавши її з 50 мл води.
Для зниження тиску відмінно підходить зелений чай, особливо з додаванням м'яти. До того ж м'ята може не тільки зменшувати рівень тиску, але й усувати нудоту.
Відмінно знижує тиск лимон. Його можна вживати в чистому виді, додавати в зелений чай. Дуже корисною для зниження тиску вважається лимонна вода, яку необхідно вживати зранку натще. Для її готування необхідно змішати сік з половинки лимона з 1 л чистої води.
ЩО ДОПОМАГАЄ ПІДВИЩИТИ ТИСК
Якщо під рукою не виявилося медикаментозних препаратів, необхідно знайти на спині сьомий хребець (розташований у місці, де закінчується шия, починається спина) і почати його масажувати за годинниковою стрілкою до 16:00, проти годинникової стрілки після 16:00.
Щоб підняти тиск можна використовувати шоколад, але якщо його не виявилося в будинку, відмінно підходить шматочок хліба, посипаний сіллю.
Не рекомендується вживати каву, щоб підвищити тиск, оскільки вона негативно впливає на роботу серцево-судинної системи. Замість кави відмінно підходить солодкий чорний чай, настоянка елеутерококу, женьшеню.
Якщо вчасно визначити рівень тиску, буде простіше підібрати адекватний метод надання першої допомоги. Правильно обмірюваний тиск за допомогою лінійки може допомогти в екстреній ситуації, коли під рукою не виявилося тонометра.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 4244 |
|
© Газета Домовик 2012-2023