Як не залежати від капризів погоди
Чому майже кожна друга людина почуває зміни погоди? Чому раптом болить голова й відмовляють такі швидкі та спритні ноги? А ще все тіло немов стає важким і зовсім не вашим? Фахівці стверджують, що провиною всьому - низький імунітет і різкі перепади атмосферного тиску, які негативно позначаються на артеріальному тиску й судинному тонусі організму. Як же допомогти собі й уникнути негативних наслідків метеозалежності? Чи можна взагалі полегшити життя людям, підданим метеочутливості? Про це розповідає фахівець - лікар-гігієніст, кандидат медичних наук Олександр Миколайович Колінковський.
- Чому ж людське тіло є настільки відчутним до зміни погодних умов?
- А дійсно: звідки ж беруться люди-барометри? З погляду фізики, людина - це всього лише електромагнітний контур, і якщо змінюється зовнішнє поле (що буває, наприклад, під час різких перепадів тиску або магнітних бур), то відразу ж відбуваються і внутрішні зміни.
Учені стверджують, що встановлення нової погоди позначається на всіх органах нашого організму. Адаптуючись до нових умов, він починає перебудовуватися, у результаті чого в першу чергу змінюється тонус судин, які намагаються зберегти кров'яний тиск на колишньому рівні.
- Що найбільше впливає на самопочуття?
- Найбільшу шкоду здоров'ю наносить висока вологість повітря, тому що часто сприяє загостренню запальних захворювань. Зниження вмісту кисню в повітрі негативно впливає на астматиків, людей з легеневими та судинними патологіями. Так званими групами ризику під час магнітних бур або різких перепадів температури повітря є люди з хронічними захворюваннями серцево-судинної системи (ішемічна хвороба серця, гіпертонія, гіпотонія, а також особи, які перенесли інфаркт або інсульт), ті, хто мають захворювання кісткової і центральної нервової систем, опорно-рухового апарата.
Крім того, погіршення самопочуття спостерігається в людей із психоемоційними порушеннями внаслідок перевтоми, синдрому хронічної утоми, а також гіповітамінозу. Чутливими до метеозмін можуть бути й підлітки в період інтенсивного зростання, жінки під час вагітності й у період клімаксу.
Та й для цілком здорових людей погодні "витівки" часто стають причиною погіршення самопочуття. Вони можуть ставати млявими, зазнавати головний біль, нервову напругу, почувати вповільнення реакції, відзначати у себе розсіяну увагу. Не говорячи вже про те, що похмура ранкова погода за вікном може будь-кого ввігнати в стан депресії.
- Як же цьому протистояти?
- Для людей із хронічними захворюваннями діючим методом боротьби з метеозалежністю є лікування основної хвороби. Крім того, при несприятливих метеоумовах їм не слід забувати про профілактику небажаних змін у стані здоров'я за допомогою медпрепаратів. І оскільки прогнози погоди досить точно пророкують можливі зміни атмосферного тиску, фахівці радять у критичні для нашого здоров'я дні, щоб уберегти свій організм від метеозалежності, проводити нескладні профілактичні процедури.
- Які саме процедури й заходи варто застосовувати?
- Найперший порятунок - фізична активність. 1-2 години руху щодня - це й нескладна зарядка, що тренує серцево-судинну й дихальну системи, поліпшує кровообіг і постачання всіх органів киснем. А молодим корисно зміцнювати організм за допомогою більш інтенсивних фізичних навантажень: біг, велоспорт, аеробіка, плавання та інше.
- Чи допоможе в цьому випадку дієта?
- Звичайно ж, правильне харчування стане гарною підмогою в протистоянні з капризами погоди. Воно має бути збалансованим. Потрібно вживати багато овочів і фруктів, а ще пити різні соки - буряковий, наприклад (він очищає печінку, нирки, жовчний міхур, знижує тиск і допомагає при порушеннях серцевої діяльності, поліпшує склад крові). Однак буряковий сік не можна вживати при діабеті й сечокам'яній хворобі.
Корисним є й гарбузовий сік - джерело вітамінів групи В, Е. Він підвищує рівень гемоглобіну, поліпшує обмін речовин, а при безсонні рекомендується як заспокійливий засіб на ніч. А от капустяний сік лікує гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, є найкращим засобом очищення організму.
Гіпертонікам необхідно в такі дні обмежувати вживання солі, жирних і смажених страв, гострої їжі, алкоголю, кави, міцного чаю. Їм рекомендовані - трав'яні чаї із кропивою, м'ятою, мелісою та плодами глоду й калини. Гіпотонікам також небажано в такі дні вживати жирні страви. Пити каву можна тільки зранку, їсти варене куряче м'ясо, сир, а також вживати продукти, багаті калієм, магнієм і клітковиною, - яблука, ізюм, курагу, банани, картоплю тощо.
У дні магнітних бур і різких змін погоди більше відпочивайте, розплануйте свій день так, щоб не мати значних фізичних і розумових навантажень.
Вплинути на погоду ми з вами не можемо, але навчитися з посмішкою зустрічати всі її витівки - під силу кожному!
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 4825 |
|
© Газета Домовик 2012-2023