МОЗ України не рекомендує приймати ліки при застуді
Посилаючись на сучасні клінічні європейські вказівки, Міністерство охорони здоров'я України опублікувало рекомендації для лікарів із приводу лікування застуди у дітей.
Відповідно до документа будь-які антибіотики, імуномодулятори, інтерферон, противірусні засоби та навіть вітаміни, сиропи і трави не є припустимими в лікуванні неускладнених ГРВІ у дітей. Автори рекомендацій посилаються на те, що ефективність більшості існуючих препаратів не доведена й ті можуть завдати шкоди здоров'ю пацієнтів. На що в лікарів теж є своя думка.
Ось що на своїй сторінці в Facebook опублікував відомий педіатр Євгеній Комаровський:
"Дорогі друзі! Інформую вас про вкрай важливу подію. І прошу ЗМІ та батьків поширити інформацію!
Сьогодні - 25/11/2016 - наше Міністерство охорони здоров'я офіційно визнало, що ніякої особливої української медицини не буває. Так-так! Національна Академія медичних наук є, національні підручники медицини є, а національної медичної науки немає! Медицина вона або наукова (доказова!) або незрозуміло яка!
Сьогодні обнародуваний офіційний документ, що настійно рекомендує лікарям правильно лікувати ГРВІ (ті самі соплі-грипи-застуди-грз).
Звертаю увагу, що лікар, який при діагнозі ГРВІ призначив вам або вашій дитині що-небудь із перерахованого вище, це людина, у якої свій особливий шлях у медицині, відмінний від шляху цивілізованого й суперечний вказівок МОЗ."
Також своїми аргументами поділився лікар-терапевт вищої категорії, лікар-кардіолог, лікар-ревматолог, лікар-гастроентеролог Руслан Буяновський. Ось що пише він на своїй офіційній сторінці в соцмережах:
"У силу характеру я не люблю консультувати ті ситуації, у яких користі візиту до мене немає. Приклад таких - випадки ГРВІ в осіб, що не входять у групу ризику. Це молоді й середнього віку люди з нормально функціонуючою імунною системою і без хронічної патології. Чому таким пацієнтам з ГРВІ лікар марний? Тому що нічого розумного і здатного запобігти "опускання вниз" і "підйому нагору" я й доказова медицина запропонувати не можемо.
Мій особистий приклад. У минулу п'ятницю в мене заболіло горло. Я знаю, що через 2 дні цей біль у горлі трансформується в моторошний нежить. У літературі не пострадянського авторства зустрічаються дані зі слабкою доказовою базою, що інтерферон, який вводиться у ніс, зменшує тривалість нежитю. Тому в перші години ГРВІ я почав капати ніс Назофероном (інтерферон альфа). Результат - ефекту немає. Нежить розвинувся, незважаючи на раннє застосування інтерферону. Тому в перші 7 днів неускладненої вірусної інфекції крім як полегшувати її важкість ібупрофеном або парацетамолом, зменшити біль у горлі або пробити ніс тим, що безрецептурно продається в аптеці, лікар запропонувати не може. А якщо пропонують, то обманюють. У цьому обмані лікарем рухає ілюзія компетентності, а пацієнтом омана і страх. І десь у цій ілюзорності плацебо теж спрацьовує."
Руслан Буяновський погоджується, що іноді навіть при ГРВІ не обійтися без лікаря. Він необхідний у таких випадках:
• Збереження підвищеної температури тіла (більше 37,5 °C) більше 7 днів, а також її повторне підвищення.
• Виражений головний біль, особливо із блювотою і світлобоязню (нестерпність яскравого світла).
• Блювота.
• Сонливість або сплутаність свідомості, або марення.
• Ригідність потиличних м'язів (неможливість зігнути голову так, щоб підборіддям торкнутися грудей).
• Задишка (ускладнене дихання).
• Біль у грудях, що особливо посилюються при диханні.
• Кров'янистий характер мокротиння.
• Будь-яка висипка.
• Поява болю у вусі та в області придаткових пазух носа.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 4683 |
|
© Газета Домовик 2012-2023