Учені довели зв'язок між погодою і болем
Спостереження за життям майже десяти тисяч людей за допомогою смартфонів допомогли вченим довести, що погодні умови, особливо сонячні й дощові дні, дійсно впливають на силу і частоту проявів хронічних болів, про що вони розповіли на Британському фестивалі науки в Суонсі.
"Коли ми остаточно доведемо, що цей зв'язок існує, у людей з'явиться впевненість у тім, що вони не придумують собі ці болі, і тепер вони зможуть будувати своє життя, з огляду на вплив погоди на їхнє самопочуття. Звичайно, щоб зрозуміти, як саме погода впливає на біль, нам потрібно ще більше добровольців, які б погодилися описувати свої відчуття в такі дні за допомогою смартфона", - заявив Вільям Діксон з університету Манчестера (Великобританія).
Діксон і його колеги вже дев'ять місяців проводять експеримент за назвою "Хмарно, можливий біль". У його рамках вони намагаються зрозуміти, чи дійсно ревматизм, головний біль та інші види хронічних болючих відчуттів, на які часто скаржаться літні й деякі молоді люди під час дощів, вогкої погоди або, навпаки, спеки, пов'язані з погодою.
Для реалізації цього завдання британські медики розробили спеціальний додаток, що постійно запитує у господаря про його самопочуття й передає ці відомості вченим разом з поточними даними про погоду в тім місці, де живе учасник експерименту, використовуючи датчик GPS.
Перший проміжний аналіз даних, зібраних "хмарою", показує, що залежність між погодою і частотою прояву хронічних болів дійсно існує - наприклад, британці рідше зазнавали подібні відчуття в лютому й квітні, коли кількість дощових днів була мінімальною, а кількість сонячних днів - максимальною. Щось протилежне спостерігалося в червні, коли Британію вразила "епідемія" дощів, а сонце визирало через хмари рідше, ніж у попередні місяці спостережень. Усе це, як вважає Діксон, указує на те, що зв'язок між болем і погодою існує, однак він пропонує дочекатися завершення спостережень, які протривають ще 9 місяців.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 4392 |
|
© Газета Домовик 2012-2023