Виноград: дарунок літа, що минає
Виноград - найсмачніші ласощі, його солодкі й соковиті ягоди неймовірно популярні в усьому світі. Виноград і продукти, одержувані на його основі (сік, вино, оцет, ізюм і т.д.) мають безліч корисних для людини якостей. Виноград містить багато цукру (вуглеводів), тому його не рекомендують вживати у великих кількостях людям, які страждають зайвою вагою та діабетом.
Скільки ж калорій міститься в різних сортах винограду? Калорійність білого винограду складає близько 43 ккал. На другому місці зелений і червоний - близько 68. А калорійність чорного винограду досягає 72 ккал. Плоди винограду містять корисну клітковину, аскорбінову кислоту, вітаміни групи В і Р, бета-каротин, пектин і безліч мікроелементів (калій, марганець, залізо, бром, мідь, йод фтор та інші).
КОРИСНІ ВЛАСТИВОСТІ ВИНОГРАДУ
Багатий хімічний склад подарував безліч лікувальних властивостей винограду. Його плоди й натуральний виноградний сік відмінно допомагає при хворобах шлунково-кишкового тракту, адже його ферменти стимулюють виділення шлункового соку.
Червоний виноград корисний для серця і всієї серцево-судинної системи, він піднімає рівень азоту в крові й перешкоджає утворенню тромбів. Дотримання спеціальної дієти при хворобі печінки має на увазі вживання солодких страв з винограду.
Плоди винограду багаті таким корисним мікроелементом, як йод. Таніни, катехіни, антоцианідини - усе це антиоксиданти, які містяться у винограді (усі знають, що червоне вино - лідер за кількістю антиоксидантів), вони знижують артеріальний тиск, очищають кров, підвищують рівень гемоглобіну, нормалізують серцевий ритм, поліпшують роботу печінки. Антиоксиданти необхідні для очищення організму від шлаків і токсинів, вони поліпшують тонус і допомагають боротися зі стресами.
Виноград відмінно впливає на пам'ять (3 місяці регулярного його вживання дадуть видимі результати). Це досягається знову ж за рахунок незамінних антиоксидантів. Студентам під час сесії й усім, хто активно вивчає іноземні мови показано вживати в їжу виноград.
Виноград необхідний усім, хто веде активну розумову й фізичну діяльність. Професійні спортсмени включають ці ягоди у свій щоденний раціон, адже вони підвищують витривалість організму і працездатність.
ЛІКУВАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ
Ці ягоди корисні при астмі, захворюваннях дихальних шляхів і хворобах печінки. За рахунок великої кількості рослинної клітковини, виноград прискорює обмін речовин і бореться з запорами. Володіє він і сечогінною дією, тому допоможе побороти набряки.
Корисні не тільки свіжі ягоди, а й натуральні соки, одержувані з них. Виноградний сік допоможе побороти мігрень, для цього його потрібно пити вранці натще. Сік із зеленого винограду корисний тим, хто хоче зміцнити свій імунітет і одержати заряд бадьорості на цілий день. Користь чорного виноградного соку полягає в поліпшенні зору. Сік червоного винограду - відмінний противірусний і антибактеріальний засіб, захистить від інфекцій і допоможе побороти герпес.
Чорний виноград здатний лікувати подагру, тому що він виводить з організму зайві солі. Тому ці ягоди - кращі ліки для хворих артритами і ревматизмом.
ШКОДА І ПРОТИПОКАЗАННЯ
При всіх своїх корисних якостях, далеко не всім можна вживати в їжу виноград у необмежених кількостях. Коли виноград виявляється шкідливим?
- При захворюваннях шлунка і його підвищеній кислотності, адже виноград стимулює виділення кислоти.
- Хворим цукровим діабетом, тому що виноград містить велику кількість цукру.
- При розладах кишечнику ці ягоди лише спровокують діарею.
- Гіпертонія також є протипоказанням. Виноград стимулює спрагу і може викликати затримку рідини.
Виноград - досить важка їжа, його не слід уживати як десерт, їжте його як самостійну страву. Тим більше не можна його вживати разом з молочними продуктами, жирною їжею й алкоголем. Тому його не рекомендується їсти людям, які страждають захворюваннями травного тракту. Виноградний сік з темних сортів може викликати анемію у дітей. За рахунок великого вмісту цукру, виноград впливає на зуби. Після вживання ягід бажано полоскати ротову порожнину.
КІСТОЧКИ ВИНОГРАДУ: КОРИСТЬ АБО ШКОДА?
Найбільш широко виноградні кісточки використовуються в косметології. Дуже корисним є скраб зі здрібнених кісточок, він дбайливо й ніжно відокремлює омертвілі клітини шкіри. Олія з виноградних кісточок є відмінним засобом для антицелюлітного масажу. Велика кількість антиоксидантів, що містяться в кісточках, здійснює омолоджуючий ефект на шкіру, тому їхній екстракт включають у креми та маски для обличчя.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 5641 |
|
© Газета Домовик 2012-2023