Які вони "осінні" хвороби і як від них уберегтися
Літо підходить до кінця і зовсім скоро прийде осінь, яка асоціюється у людей з дощами, холодом, застудою та грипом.
Тим, хто не встиг зміцнити свою імунну систему літніми вітамінами, доведеться нелегко восени в сезон загострень застудних і не тільки захворювань. Тому потрібно в останні дні літа вдосталь наїстися корисних фруктів, ягід, овочів і зелені, щоб поповнити запаси вітамінів в організмі, а також зробити запаси на зиму - заморозити або висушити шматочки корисних продуктів, зібраних з літніх грядок.
Отже, яких хвороб потрібно остерігатися восени й що робити, щоб ними не занедужати:
1. Найпоширеніша недуга осені - це застуда та ГРЗ.
Як би ми не намагалися, але імунна система за три місяці пекучого літа відвикла від того, що потрібно захищати організм від холоду і підвищеного рівня вологості. Виходить, що дощі й найменше зниження температури повітря вже здатні перемогти імунітет і "укласти" вас на лікарняний.
Ви можете собі допомогти, якщо будете одягатися по погоді й вести активний здоровий спосіб життя, більше рухатися, дихати свіжим повітрям і так далі. На рахунок їжі медики радять не починати з осені запасатися на зиму жирами, а налягти на продукти, що містять максимум вітамінів і зокрема вітамін С.
2. Початок осені - це завжди загострення виразкових хвороб травного тракту.
Це обумовлено тим, що людина з настанням холодів нападає на жирну, "важку", калорійну їжу, що стимулює вироблення шлункового соку, тим самим загострюючи стан здоров'я хворого на виразку шлунку. У зв'язку з цим, гастроентерологи наполягають на тому, щоб людина з виразкою дотримувалася спеціальної дієти, яка допоможе їй захиститися від загострення захворювання.
3. Восени температура повітря починає поступово знижуватися й не виключені перепади атмосферного тиску, які негативно позначаються на стані здоров'я сердечників і людей, у яких слабкі судини.
В основному, це стосується людей похилого віку, але й молодь не входить у групу "виключення", тому ви маєте бути уважними до свого організму, не відмовляти собі в правильному харчуванні й щоденних прогулянках на свіжому повітрі.
4. Осінь - не привід для розслаблення алергиків, тому як у цей період теж цвітуть деякі рослини, що виділяють пилок, який є потужним алергеном. Плюс до всього, ніхто не скасовував наявність пилу в будинку, що потрапляє туди з вулиці. Тому, якщо ви не хочете страждати від алергії, то постарайтеся робити вологе прибирання будинку щодня, а приходячи з вулиці - мити руки й умиватися з милом.
5. Депресія й осінь практично завжди йдуть у ногу один з одним.
Чого тільки варті посиденьки біля вікна, де за вікном іде злива, усе стало сірим і нудним. Ви в стані уникнути депресивного настрою, тільки тут не можна сидіти, склавши руки. Способів розвеселитися і настроїтися на позитив безліч: спілкування з друзями та рідними, перегляд комедій, похід по магазинах, особисто приготовлена смачна вечеря і т.д.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3435 |
|
© Газета Домовик 2012-2023