Вітаміни при остеохондрозі
Остеохондроз - неприємне захворювання, що зазвичай турбує людей похилого віку. Однак зараз усе частіше молодь до 25 років скаржиться на болі в шиї та попереку. Часто пов'язане це буває з малорухомим способом життя й годинами, проведеними в незручній позі перед комп'ютером.
Саме тривале сидяче положення викликає компресію міжхребцевих дисків і як наслідок - звуження міжхребцевого простору. Спочатку біль лише періодично дає про себе знати, однак згодом може відбутися обмеження нервових корінців, і болючий синдром стане досить яскраво вираженим.
Лікування даного захворювання зазвичай є комплексним і тривалим. У період загострення можуть призначати постільний режим і протизапальні та знеболюючі засоби.
При легкій і середній виразності захворювання призначають масаж, фізіотерапевтичні процедури, ЛФК. Велика увага приділяється заповненню в організмі вітамінів і мінералів, підтримці водного балансу.
ВІТАМІНОТЕРАПІЯ
Цей вид лікування спрямований на усунення внутрішніх причин, що викликають захворювання, поліпшення резистентності організму, відновлення ушкоджених тканин. Вживання вітамінів при остеохондрозі:
- поліпшує засвоєння кальцію в кістках;
- сприяє зміцненню хрящів;
- поліпшує проведення нервових імпульсів;
- прискорює регенерацію тканин;
- нормалізує чутливість;
- зміцнює імунітет.
ЯКІ ПОТРІБНІ ВІТАМІНИ ПРИ ОСТЕОХОНДРОЗІ?
Людям, що страждають захворюваннями хрящів, у тому числі й остеохондрозом, рекомендують комплексне лікування вітамінами. У цей комплекс входять:
- вітамін А (ретинол) зміцнює хрящову тканину, бере участь у кровотворенні;
- вітаміни групи В:
• В1 (тіамін) зміцнює імунітет, поліпшує живлення нервових тканин, підсилює білковий метаболізм;
• В2 (рибофлавін) забезпечує еластичність хрящової тканини;
• В6 (піридоксин) зміцнює імунітет, збільшує м'язову силу;
• В12 (цианокобаламін) нейтралізує запальні процеси, нормалізує метаболізм.
- вітамін С (аскорбінова кислота) виводить токсини, зміцнює імунну систему, захищає тканини від ушкоджень, сприяє зниженню запалень і прискоренню загоєння, і т.д.;
- вітамін D (кальциферол) сприяє накопиченню кальцію в кістках і хрящах (особливо D3);
- вітамін Е (токоферол) - антиоксидант.
Вітаміни групи B при остеохондрозі є майже найважливішим елементом вітамінотерапії. Вони знижують виразність неврологічних порушень, знімають болючий синдром. Вживати їх можна як у вигляді таблеток, так і ін'єкційно. Не можна змішувати В1, В6 і В12 в одному шприці, тому що вони в одних комбінаціях нейтралізують один одного, в інших - можуть викликати алергійну реакцію.
Вітамін D, а особливо D3, сприяє кращому засвоєнню кальцію організмом, зміцненню кісток і зв'язок. Багато фармакологічних компаній випускають комплексні препарати вітаміну D3 і кальцію (Кальцій D3-нікомед, Кальцій + Вітамін Д3 Вітрум, Кальций-Д3-МІК).
Вітаміни А і Е стримують ушкодження хрящової тканини, нейтралізуючи вільні радикали. Ці вітаміни необхідно вживати одночасно, тому що з одного боку вони захищають один одного від руйнування в кишечнику, а з іншого боку - взаємно посилюють дію в тканинах.
Крім препаратів з окремо взятою групою вітамінів, існують мультивітаміні комплекси, покликані заповнити нестачу й установити баланс вітамінів в організмі. Більшість з них можна придбати в аптеці без рецепта: Дуовіт, Пентовіт, Нейромультивіт, Піковіт, Вітрум і т.д.
ЧОМУ ВІТАМІНИ ТАКІ ВАЖЛИВІ ПРИ ШИЙНОМУ ОСТЕОХОНДРОЗІ?
Локалізація цього захворювання в будь-якому відділі хребта хвороблива й неприємна, однак, запущений остеохондроз шийного відділу може викликати серйозні ускладнення через його близькість до головного мозку. В окремих випадках у хворого розвивається не просто оніміння й знижена рухливість верхніх кінцівок, а безперервний біль, гіпотонія або навіть атрофія м'язів.
До того ж при розростанні кісткової тканини шийних хребців у сполученні з опущенням мигдалин мозочка у великий потиличний отвір існує загроза здавлювання довгастого мозку, що відповідає за дихальну і серцеву діяльність.
Щоб уникнути таких неприємних, а часом і важких ускладнень при остеохондрозі шийного відділу хребта вітаміни є вкрай необхідними, особливо вітаміни групи В, які будуть підтримувати роботу нервової системи в таких складних для здорової діяльності умовах.
ПРОДУКТИ, ЩО МІСТЯТЬ ВІТАМІНИ
Пацієнтам, у яких захворювання перебуває на ранній стадії і не вимагає спеціального вітамінного курсу, а також усім тим, хто хоче уникнути виникнення остеохондрозу, достатньо наповнити свій раціон продуктами, багатими вітамінами.
А - риб'ячий жир, молоко, вершкове масло, морква, зелена цибуля.
В1 - дріжджі (пивні, хлібні), хліб з висівками, рис, молочні продукти, м'ясо, горіхи.
В2 - печінка тварин, м'ясо, молочні продукти, яйця, гречана крупа, гриби, горіхи, дріжджі.
В6 - cоєві боби, висівки, овочі, м'ясо й риба, молоко, вершкове масло, яйця.
В12 - м'ясо, печінка тварин, яйця, молоко.
C - ківі, апельсин, червоний перець, помідори, капуста, цибуля, петрушка, селера, шпинат, малина.
D - молочні продукти, вершкове масло, яйця.
Е - бобові, рослинна олія, яєчний жовток, печінка тварин.
Приймати вітаміни при остеохондрозі необхідно протягом місяця, потім кілька місяців перерви (щоб уникнути гіпервітамінозу). Потім курс повторюють. Таким чином, за рік хворий проходить 2-4 курси вітамінотерапії.
РЕЖИМ ХАРЧУВАННЯ ПРИ ОСТЕОХОНДРОЗІ
Звичайно, вживання вітамінів при шийному остеохондрозі та інших його формах істотно прискорює видужання. Проте, існують певні рекомендації, із приводу харчування:
- рекомендоване 6-разове харчування;
- кількість калорій: 2500-2600 на добу;
- скоротити споживання швидких вуглеводів;
- скоротити споживання солі;
- овочі вживати в сирому вигляді;
- цукор замінити медом;
- солодкості замінити сухофруктами;
- виключити з меню каву, пряності;
- увести в раціон хондропротектори (холодці, кісткові бульйони).
Крім правильного харчування й вітамінотерапії, відмовтеся від малорухомого способу життя, але уникайте різких або частих поворотів і скручувань тулуба, підйому важкостей ривком або тривалого їх утримання, частих згинально-розгинальних рухів в області попереку.
Комплексний прийом медичних препаратів і вітамінів при остеохондрозі, проходження курсів масажу й фізіотерапевтичних процедур, і ведення здорового способу життя не тільки знизять болючі і дискомфортні відчуття, але й допоможуть вилікувати цю недугу.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 7264 |
|
© Газета Домовик 2012-2023