Секрети довголіття. Три правила

7 липня 2016

Земне життя не нескінченне. Старіння організму ще нікому не вдалося уникнути. Але усвідомлюємо ми цю просту істину, на жаль, коли наш вік уже перевалює далеко за "середній". Втім, є й гарна новина - молодість і здоровий стан організму можна значно продовжити. Але, на думку фахівців, для цього варто дотримуватися, принаймні, трьох правил. Вони прості, але чи багато хто їх дотримує? Втім, спробувати варто.

ПРАВИЛО ПЕРШЕ: ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ

Меню має відповідати віку. Людський організм черпає енергію з їжі. Крім аксіоми, що необхідно дотримувати баланс - витрат і одержання енергії, не слід забувати, що в різному віці процеси травлення та засвоєння їжі відрізняються. Фахівці стверджують, що у тридцятирічних жінок перші зморщечки з'являться пізніше, якщо вони регулярно приймають печінку й горіхи.

А от людям після 40 років корисний бета-каротин. Після 50 - варто приділити більше уваги кальцію - необхідному матеріалу для міцності кісток, а також магнію, що живить серце.

Чоловікам старше 40 років необхідний селен. Він міститься в сирі й нирках.

Після 50 років, харчуючись рибою, ми захистимо серце й кровоносні судини. Доведено, що процеси старіння сповільнює низькокалорійна дієта. Геронтологи стверджують, що довгожителі віддають перевагу помірності в їжі та фруктово-овочевій дієті, але споживають достатню кількість білка.

Отже, якщо вам за ..., варто відмовитися від висококалорійних продуктів, жирного, гострого, зайво солоного, солодкого і здобного і їсти "просту" їжу - зелень, овочі, фрукти, каші.

З віком потрібно обмежити вживання продуктів тваринного походження - вони дуже енергетичні, і те, що не встигне переробитися, відкладається у вигляді жиру. А зайва вага - це додаткове навантаження на організм, особливо суглоби.

ПРАВИЛО ДРУГЕ: ФІЗИЧНА АКТИВНІСТЬ

Більше рухайтеся! Робота кожної клітини організму залежить від припливу кисню. Цього можна досягнути за рахунок щоденної зарядки, що додає, як мінімум, 5 років життя. Особливо корисні ранкові пробіжки, плавання, прогулянки на свіжому повітрі. Важливо не перевтомлюватися. Варто чергувати роботу й відпочинок, регулярно розслаблюватися, уникати надмірних навантажень. Жінці не можна піднімати більше 6 кг (від цього страждає хребет; вага провокує також опущення внутрішніх органів).

ПРАВИЛО ТРЕТЄ. ПОЗИТИВНИЙ ПСИХОЛОГІЧНИЙ НАСТРІЙ

Геронтологи стверджують, що крім фізичних факторів, дуже важливі й психологічні - настрій на довголіття й молодість, а також задоволеність життям взагалі. Творчі та діяльні люди живуть довше: вони перебувають у постійному пошуку і прагнуть реалізуватися на роботі. Статистика свідчить, що працюючі пенсіонери зберігають гарну форму й живуть довше, ніж непрацюючі. Цікава робота - додатковий стимул для життя і прекрасний засіб боротьби зі стресом.

Усіма силами підтримуйте в собі гарний настрій. Не піддавайтеся хворобам, гніву, смутку, негативним емоціям і не виливайте їх на інших. Адже біблійний духовний закон говорить - те, що людина сіє, те й пожинає.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 5580 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Традиційна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс