Студентам перед іспитом краще пити чай з м'ятою, а не з ромашкою

18 травня 2016

Так звані фіточаї давно користуються незмінною популярністю в усьому світі. Лідирують у цьому ряді чай з м'ятою і його "побратим" чай з ромашкою. Але при безсумнівній користі обох різновидів фіточаю вони по-різному діють на головний мозок.

Учені з Нортумбрійського університету вирішили встановити, чи існує різниця у впливі на емоції і когнітивні функції між чаєм з м'ятою та чаєм з ромашкою. І завдяки цьому дослідженню були виявлені істотні розходження у впливі фіточаїв на функції мозку.

Учені запросили для участі в дослідженні 180 добровольців, молодих і здорових чоловіків і жінок.

Перед початком експерименту випробувані були розділені на 3 групи, після чого всі учасники відповіли на питання анкети щодо їхнього настрою. Учасники з першої групи випили по 2 чашки чаю з м'ятою, випробувані з другої групи по 2 чашки ромашкового чаю, а учасникам з третьої групи (контрольної) довелося задовольнятися 2-а чашками гарячої води.

Через 20 хвилин після чаювання всі учасники піддалися стандартному тестуванню для перевірки когнітивних функцій, після чого знову відповіли на питання анкети для визначення їхнього настрою.

Учені встановили, що в порівнянні з контрольною групою та групою, яку пригощали чаєм з ромашкою, у випробуваних, що пили чай з м'ятою, результати перевірки довгострокової пам'яті, здатності до концентрації уваги та логічного мислення були набагато краще. І настрій у них після випитого чаю поліпшувався більше у порівнянні з двома іншими групами.

А чай з ромашкою викликав уповільнення реакції та швидкості логічного мислення, але разом з тим також сприяв поліпшенню емоційного фона.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2584 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Традиційна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс