Панкреатит: із чим його "їдять"?

27 квітня 2016

Практично кожний з нас чув про таку хворобу, як панкреатит. Майже всі чули про те, що винуватцем цієї недуги є неправильна робота підшлункової залози. Однак мало хто з нас знає, що панкреатит - це, по суті, переварювання підшлункової залози своїми ж ферментами. 

Відбувається це тому, що ферменти, які утворюються в підшлунковій залозі, з якоїсь причини не потрапляють туди, куди їм варто потрапити (у дванадцятипалу кишку).

З опису вище стає зрозуміло, чому гострий панкреатит - надзвичайно серйозне захворювання, що вимагає термінової госпіталізації. Хронічний панкреатит найчастіше є загостренням перенесеного колись гострого панкреатиту. За статистикою, близько половини людей, які страждають панкреатитом - це особистості, що зловживають алкоголем. Ще близько 20% - це пацієнти з ускладненнями жовчно-кам'яної хвороби. Також панкреатит може з'явиться в результаті отруєння, стресу, неправильного харчування.

ЯК РОЗПІЗНАТИ?

Симптоматика панкреатиту така:

- це сильний біль у верхній лівій частині живота,

- рясна вимотуюча блювота з домішкою жовчі. Блювота при панкреатиті, на відміну від блювоти при отруєнні, не приносить хворому полегшення,

- в особливо важких випадках можливі висока температура, жовтизна шкірних покривів (у випадку, коли порушений відтік жовчі, і вона накопичується в крові).

ЯК СОБІ ДОПОМОГТИ?

Безумовно, при наявності всіх перерахованих вище симптомів варто терміново звертатися по допомогу до кваліфікованих фахівців.

Однак у випадку, коли панкреатит лише дає про себе знати легкими поколюваннями, нудотою, або після перенесеного гострого панкреатиту ви не хочете загострювати хронічну форму, можна спробувати допомогти собі самостійно, без лікарів і медикаментів. Найефективніше лікування та профілактика - це правильне харчування.

Важливо знати продукти, корисні для підшлункової залози:

- свіжі фрукти. Вони можуть бути кислими або солодкими, але основна якість - свіжість. Скислі або неспілі плоди можуть викликати загострення панкреатиту.

- крупи,

- нежирне м'ясо,

- овочі, приготовлені на парі,

- кисломолочні продукти.

Яких продуктів варто уникати?

- алкоголь - на нього найбільш жорстка і категорична заборона,

- жирна і смажена їжа,

- гострі спеції,

- копчені ковбаси та інші м'ясні делікатеси.

Зовсім обмежувати прийом солодкого не варто, але обережно потрібно вживати шоколад, жирні креми.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3811 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Традиційна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс