Як здійснювати профілактику раку. Порада лікаря
Регулярні обстеження дозволять знизити ризики онкозахворювань і виявити рак на ранній стадії.
Про це на прес-конференції, присвяченій Всесвітньому дню боротьби проти раку, що відбулася в Укрінформі, розповіла доктор медичних наук, завідувачка відділенням Національного інституту рака Ірина Крячок.
"Кожна жінка повинна раз на рік проходити профілактичний огляд у гінеколога, котрий має виконувати так званий Пап-тест, спрямований на виявлення раку шийки матки. Після 50 років жінки, які не входять у групу ризику, повинні раз на два роки робити мамографію. Жінки, які перебувають у групі ризику, тобто мають фіброаденоми, повинні робити це раз на рік. Жінки й чоловіки старше 50 років мають зробити колоноскопію, щоб на ранніх етапах виявити рак кишечнику. Чоловіки старше 50 років повинні раз на рік робити аналіз на простато-специфічний антиген (Пса-загальний). Це той мінімум, який повинен виконуватися всіма", - сказала Крячок.
Також, за її словами, раз на рік кожній людині обов'язково потрібно проходити так зване профілактичне обстеження, що містить у собі загальний аналіз крові, біохімічний аналіз крові, УЗД органів черевної порожнини і флюорографію.
"Ось ці прості процедури не коштують занадто дорого. Це доступно на будь-якому рівні, навіть на рівні кожної районної лікарні", - сказав фахівець.
Лікар відзначила, що злоякісні новоутворення - складні захворювання, причини яких закладені на молекулярному, генетичному рівні. Але 40% причин, що викликають рак, криються в способі життя та залежать від самого пацієнта. Це паління, зловживання алкоголем, нераціональне харчування, надлишкова вага, ожиріння, а також хронічні інфекції.
"Доведена канцерогенна роль вірусів гепатиту В і С, деяких вірусів папіломи людини, хелікобактер пілорі, які викликають гастрити", - сказала Крячок.
Лікарі радять звернутися в медичні установи також і при наявності наступних симптомів: загальна слабкість, стомлюваність, невмотивована лихоманка, невмотивоване зниження ваги, поява ущільнень на шкірі, молочній залозі.
За словами фахівців, на сьогодні в Україні чоловіки найчастіше хворіють на рак легенів, шлунка, простати. У жінок найчастіше виявляють рак молочної залози й органів репродуктивної системи.
"Ці патології нині лідирують у загальному онкоепідемічному процесі. Їх виявити нескладно, і лікуються вони дуже добре. Це справа не тільки онкологів, лікарів загальної практики, але й кожного громадянина, що турбується про своє здоров'я", - відзначила на прес-конференції співробітник науково-дослідного відділення епідеміології рака НІР Зінаїда Федоренко.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 4183 |
|
© Газета Домовик 2012-2023