Грип в Україні: клінічні симптоми та заходи безпеки

20 січня 2016

В Україні спостерігається значне підвищення рівня захворюваності грипом, близьке до епідемічного. Епідемічний сезон грипу триває орієнтовно з вересня-жовтня по березень-квітень кожного року. У цей час найбільший ризик заразитися смертельно небезпечним захворюванням.

Як можна заразитися вірусом грипу? Від іншої хворої людини повітряно-краплинним, повітряно-пиловим шляхом (вірусні частки з повітрям переносяться від хворої людини до здорової під час розмови, кашлю, чихання), при тісному контакті (перебування на відстані близько 2-х метрів).

Які ж клінічні ознаки грипу? Насамперед це:

- підвищення температури тіла - різке підвищення температури тіла більше 38°С без інших супровідних симптомів може свідчити про грип;

- головний біль,

- біль у м'язах, біль у горлі;

- кашель, нежить;

- закладеність носа;

- в окремих випадках - блювота й понос.

Особливо небезпечним грип є для представників груп ризику - це:

- діти до 5 років (особливо - діти до 2 років);

- вагітні жінки;

- люди старше 65 років;

- люди з надлишковою вагою;

- хворі діабетом;

- хворі хронічними серцево-судинні захворюваннями;

- хворі хронічними захворюваннями легенів;

- люди з іншими важкими хронічними захворюваннями.

Професійні групи ризику:

- медичні працівники;

- учителі й вихователі;

- продавці;

- водії громадського транспорту;

- усі, хто працює в багатолюдних місцях.

У випадку появи небезпечних симптомів усім, а особливо представникам груп ризику, потрібно обов'язково звернутися в лікувальну установу, пройти обстеження і при необхідності одержати лікування протягом перших двох діб з моменту появи симптомів грипу. Вагітні жінки повинні викликати свого лікаря або сімейного лікаря за телефоном.

ФАКТИ ПРО ГРИП І ЗАСТУДУ:

Тому що грип і застуду викликають не бактерії, антибіотики не допоможуть вам захистити або вилікувати себе від них. Їх можна приймати хіба що як допоміжний засіб для боротьби з бактеріальною інфекцією, що супроводжує грип або застуду.

Найчастіше зараження вірусами грипу та застуди відбувається тоді, коли людина торкає інфікованими руками свій ніс, рот або тре очі.

Інкубаційний період зазвичай складає 3 дні, але може варіюватися від 1 до 4 днів.

Ви можете заразити інших людей за день до того, як у вас виявляться симптоми.

Вірус грипу або застуди живе не більше 3-7 днів поза організмом хазяїна.

Віруси грипу й застуди сприйнятливі до високої температури (вони розмножуються швидше в холоді); спочатку вони розмножуються в носовій порожнині, а відтіля проникають далі в дихальні шляхи.

Грип рідко стає причиною смерті, але він може давати серйозні ускладнення, наприклад, пневмонію, якщо у хворого ослаблений імунітет. Симптоми ускладнень: кашель, що посилюється, труднощі дихання, кашель із кров'ю, постійний або частий жар. У цьому випадку негайно зверніться до лікаря.

Існують тисячі штамів вірусу грипу, тому лікар навряд чи зможе визначити, який саме у вас вірус, однак він зможе запропонувати вам лікування, яке зазвичай призначають у таких випадках.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 4408 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Традиційна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс