Найефективніші розчини для полоскання горла

28 грудня 2015

Давній метод допомоги при респіраторних вірусних інфекціях і будь-яких запальних процесах у горлі дуже ефективний, особливо, якщо грамотно чергувати різні складові.

ЯК НАВЧИТИ ДИТИНУ ПОЛОСКАТИ ГОРЛО

Сам процес полоскання не складний, однак дитину цьому потрібно вчити. Причому починати з того, що маля просто потримає в ротику трохи чистої водички, не проковтнувши її відразу й виплюнувши за вашим проханням. Коли ця навичка вже буде відпрацьована, можна приступати до полоскання - нехай маля видихає горлом і при цьому ричить, не закриваючи ротик.

Тепер нехай набере невеликий ковток водички, закине голівку й спробує поричати так, щоб водичка булькала. Потім нехай сплюне те, що залишилося. Стежте, щоб маля не поперхнулося. Починати вчити дитину полоскати горло раніше 3-4 років не варто, хоча, все індивідуально.

РОЗЧИН «МОРСЬКА ВОДА»

Приготуйте склянку теплої води, додайте в неї чайну ложку повареної солі, чайну ложку харчової соди, 1-3 краплі 5%-го розчину йоду. Усе як слід перемішайте. Готовий розчин не повинен стояти довше 10-20 хвилин, оскільки йод має властивість випаровуватися й ефект буде значно меншим.

Йод є найсильнішим антисептиком, здатним знешкодити більшість мікробів на поверхні слизової ротової порожнини та носоглотки. Таким розчином можна не тільки полоскати горло, але й промивати ніс, особливо якщо є необхідність очистити його від слизу перед закапуванням.

СОДОВИЙ РОЗЧИН

Приготувати цей розчин простіше за все - одну чайну ложку соди всипте в склянку теплої води й добре перемішайте, щоб не було осаду. Полоскати таким розчином горло можна 3-4 рази на день.

Звичайна харчова сода або по-науковому - гідрокарбонат натрію, взагалі унікальний порошок. При кашлі вона розріджує мокротиння, сухий кашель содове полоскання зм'якшить, а продуктивний полегшить.

ВІДВАР ТРАВ

Квіти календули, шавлія, лікарська ромашка - по 1 столовій ложці кожної травички всипати в емальований або скляний посуд, залити 300 мл окропу й варити під кришкою на маленькому вогні 10-15 хвилин. Виключивши вогонь, залишити ще на 15 хвилин, а потім процідити через марлю. У готовий відвар додати окріп, довівши його об'єм до 300 мл. Полоскати можна 4-5 разів на день.

Можна кожну траву заварити окремо і чергувати полоскання, ефект буде не меншим.

ЛИСТ ЕВКАЛІПТА

Ця рослина стоїть особняком і є унікальним засобом для лікування дихальних шляхів. Завдяки величезній кількості летких ефірних олій, які вбивають мікроби не тільки на поверхні слизових оболонок, але й тих, що ще перебувають у повітрі. Полоскання, а так само інгаляція настоєм або відваром листя евкаліпта допоможе полегшити дихання при закладености носа, зменшити набряк мигдалин і очистити носові ходи від слизу.

Для готування відвару листя евкаліпта потрібно взяти 1 столову ложку сировини, залити 1 склянкою води й варити під кришкою на повільному вогні 10-15 хвилин. Потім процідити, додати води до об'єму склянки й полоскати кілька разів на день. Уже на етапі заварювання евкаліпта ми позбуваємося інфекції, що витає в повітрі.

Замість відвару листя можна використати аптечний спиртовий або масляний екстракт евкаліпта. Декількох крапель на склянку води достатньо для ефективного полоскання.

МЕД І ПРОПОЛІС

Антибактерицидні властивості продуктів бджільництва відомі дуже давно, причому визнає користь цих речовин і офіційна медицина. Для медяного полоскання потрібно розвести 1 чайну ложку натурального меду в 1 склянці теплої води. Полоскати 2-3 рази на день

Прополіс - спеціальний клей, який бджоли роблять і використовують для дезінфекції комірок стільників, а так само зміцнення внутрішніх стінок вулика. Ще одна доведена властивість прополісу - він має знеболюючий ефект. Для полоскання можна використовувати як натуральний прополіс, так і спиртову настоянку, яку можна купити в аптеці. Полоскання із прополісом особливо ефективні при тонзиліті і як доповнення до лікування антибіотиками при ангіні.

ПРАВИЛА ПОЛОСКАННЯ

Будь-який розчин для полоскання використовувати безпосередньо після готування.

Температура розчину має бути трохи вище температури тіла.

Дітям до 4-літнього віку краще полоскати горло просто теплою водичкою, оскільки невідомо, скільки речовини дитина проковтне.

Тривалість одного полоскання не менше 30-40 секунд.

Після полоскання не можна пити та їсти протягом 30 хвилин.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 5822 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Краса та здоров'я»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс