Як запобігти ускладнення після грипу та ГРВІ

16 грудня 2015

Ми часто переносимо на ногах застуди, ГРЗ, ГРВІ та грип, заглушаючи хворобу пачками ліків і чаїв. Хвороба ховається вглиб організму та б'є зненацька і з тилу - у людини часто й густо проявляються ускладнення після, здавалося б, переможеної хвороби. Але цього можна уникнути, якщо знати про наслідки та розуміти, що можна отримати через недоліковані або капсульовані інфекції.

Найнебезпечнішим у питанні можливих ускладнень вважається вірусний грип, що викликає руйнування миготливого епітелію, функцією якого є очищення дихальних шляхів, і відкриває доступ у легені різним інфекціям. Саме через це грип ускладнюється бронхітом, пневмонією, ринітом, синуситом або отитом. Також на тлі вірусного грипу можуть розвинутися запальні захворювання серцево-судинної системи - міокардит і перикардит. Найчастіше від таких ускладнень страждають люди літнього віку зі зниженими функціями імунної системи й схильністю до таких захворювань.

А от у дітей дуже часто зустрічається у вигляді ускладнення синдром Рейе, тим більше, якщо їх лікували під час грипу саліциловою кислотою (аспірином). Ускладнення проявляється блювотою, яка буває настільки сильною, що може навіть привести до набряку мозку та коми. 

Ще одне ускладнення, властиве дітям, - синдром Гійена-Баре, що може бути як наслідком вірусного грипу, так і інших ГРВІ. Це ускладнення характерне можливим паралічем периферичних м'язів кінцівок. Якщо форма легка - у дитини можуть спостерігатися м'язові болі, підвищення рівня міоглобіну в сечі. А це може привести до серйозних захворювань нирок.

В окремих випадках післягрипозні ускладнення проявляються поразками центральної нервової системи і виявляються у радикуліт, поліневрит, різного роду невралгії. Найчастіше зустрічається з цієї категорії ускладнень арахноїдит, що може розвинутися на 7-14-й день після хвороби, коли людина уже вважає себе видужуючою. Це захворювання проявляється порушенням циркуляції спинномозкової рідини, коли відбувається запалення павутинної оболонки мозку. Симптоми арахноїдита проявляються досить швидко головним болем (болять чоло, перенісся), запамороченням, нудотою, хтось скаржиться на «мушки» перед очима.

Щоб не допустити подібних ускладнень, потрібно знати й виконувати правило: грип, особливо з температурою, не можна переносити на ногах! Амбулаторне лікування проходить вдома. У випадку важкого стану (температура вище 40 градусів, аритмія, блювота, задишка, сильний токсикоз або гіпертонічний криз) хворого можуть госпіталізувати. 

Хворому приписують постільний режим і медикаментозне лікування: ремантадин, амантадин, аскорутин, інтерферон, антигістамінні та відхаркувальні засоби. Категорично не рекомендується при грипі намагатися знизити температуру: лихоманка - це важлива захисна реакція організму.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 4839 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Традиційна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс