Як адаптуватися до переходу на зимовий час
Якщо ви не відчуваєте дискомфорту від переведення часу на годину назад або вперед, що відбувається щорічно в жовтні та у березні, можете вважати себе відносно здоровою людиною. Медики стверджують, що перехід на зимовий час у переважному числі випадків позначається на хронічних захворюваннях, погіршує загальне самопочуття й загострює стан депресії.
Переведення стрілок - неминуча процедура, а тому незайвим буде дізнатися, як адаптуватися до зимового часу.
ХТО ВХОДИТЬ У ГРУПУ РИЗИКУ?
Перехід на зимовий час, за спостереженнями медиків, особливо складно переживають особи, котрі страждають вегето-судинною дистонією, серцево-судинними та іншими хронічними захворюваннями. Особливу групу утворюють люди, що знаходяться у стані депресії або в частих стресах, із синдромом хронічної утоми. Крім них лікарі просять прислухатися до свого організму людей, які страждають від гастриту та виразкової хвороби, від захворювань печінки й ЦНС, тих, хто особливо чутливий до змін у погоді та сонячної активності (метеозалежних). Питання про те, як адаптуватися до переходу на зимовий час, для них особливо актуальне.
Вище перерахованим категоріям осіб необхідно з особливою старанністю й увагою підійти до свого самопочуття напередодні переведення стрілок годинників і протягом тижня після цього. Однак, нижче наведені поради можуть придатися й більш здоровим людям.
ПОРАДИ З АДАПТАЦІЇ ДО НОВОГО ЧАСУ
Щоб полегшити стан нервової системи, уникнути емоційних перевантажень і стресових факторів, більше часу відводьте на відпочинок і спілкування з близькими людьми, слухайте приємну музику, присвятіть кілька годин улюбленому хобі. Осінь пропонує широку палітру фарб, насолода пейзажами також відволікає та заспокоює, а якщо й цього недостатньо, то придбайте яскравий одяг і аксесуари в домашній інтер'єр.
Щоб зміни біоритмів найбільш щадним чином позначилися на фізичному самопочутті, потрібно вживати заходів заздалегідь. Загартовуйтеся, наприклад, за допомогою контрастних водних процедур. Відрегулюйте правильне співвідношення сну та неспання, відпочинку та фізичної активності. Пам'ятайте про позитивний вплив на здоров'я організму грамотно складеного раціону харчування і регулярних помірних фізичних навантажень. У день, напередодні якого стрілки годинників були переведені назад, не дозволяйте собі спати більше міри (ніч адже виявляється довшою), поставте будильник на 20-40 хвилин раніше.
У цілому перехід на зимовий час сприймається організмом трохи благоприємніше, ніж весняне переведення стрілок, адже вранці світлішає раніше, а значить і організм готовий до активного періоду. Проте, пізніше темніє в другій половині дня, у зв'язку із чим природні біоритми настроюються на більш пасивне дозвілля. Не плануйте на другу половину дня занадто багато активностей, фізичних та інтелектуальних навантажень, хоча б у перші тижні після переведення часу проводьте спокійні та тихі вечори.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2887 |
|
© Газета Домовик 2012-2023