Сон дозволяє імунній системі «запам'ятовувати» і перемагати інфекції
Міцний сон не тільки зміцнює пам'ять, але й мобілізує здатності імунної системи «запам'ятовувати» небезпечні бактерії та віруси, що проникають в організм. Про це повідомили вчені Університету Тюбінгена.
Імунна система людини «запам'ятовує» бактерії або віруси, створюючи спеціальні Т-клітини, що живуть протягом декількох місяців. Згодом ці клітини розпізнають схожу інфекцію та швидше реагують на неї. Фактично така Т-клітина містить всю інформацію про патогенні мікроорганізми.
Німецькі дослідники думають, що сон підсилює імунологічну пам'ять про патогенні мікроорганізми, які з'являлися в організмі. Ця біологічна довгострокова пам'ять дозволяє глянути на процес сну з зовсім іншої сторони, упевнені фахівці. Дослідження на контрольній групі випробуваних показали, що кількість Т-клітин з «пам'яттю» про вірус особливо зростає в ніч після вакцинації.
Очевидно, що позбавлення нормальної кількості сну піддає організм ризику зараження небезпечними інфекціями, а здоровий сон сприяє адаптивному поводженню організму та правильним імунологічним реакціям, заявляють фахівці.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2956 |
|
© Газета Домовик 2012-2023