Починаємо зміцнювати імунітет
Кожний з нас не раз задавався питанням: як зміцнити свій імунітет, чим підвищити опірність організму різним інфекціям? І якщо у нас є час подумати про це, то викроїти час, щоб знайти потрібну інформацію і впритул зайнятися цим важливим процесом зміцнення імунітету цілого сімейства, досить важко.
Виявляється, існує цілий список продуктів, які зміцнюють здоров'я й допомагають організму протистояти зовнішнім негативним факторам. За абеткою це: горіхи, імбир, журавлина, калина, козяче молоко, кориця, лавровий лист, мед, морква, муміє, обліпиха, овес, перга бджолина (пилок), пивні дріжджі, прополіс, редька, сироватка, фруктова суміш, шипшина, яблучний оцет. Ось їх і необхідно включати в щоденний раціон з лікувальною та профілактичною метою.
Докладне знайомство почнемо з ягід, заготівку яких уже зараз можна починати. І кілька рецептів, як їх варто приймати відповідно до рекомендацій народної медицини.
Журавлина. Змішати 150 г води з 4 ст. л. меду, 100 г соку алое й 100 г журавлинного соку. Приймають засіб двічі на день по столовій ложці.
Для дітей готується окремо з цієї ягоди смачний і корисний напій. Дерев'яною товкушкою в емальованому посуді потрібно розім'яти склянку журавлини, і крізь марлю віджати сік. Воду закип'ятити й остудити до 90 градусів, якщо будете додавати до соку цукор. Потім потрібно вкутати і настояти поки не охолоне. Якщо додаєте мед, потрібно остудити воду до 40 градусів, тому що мед починає втрачати деякі властивості вже при 47 градусах. Морс можна пити дітям будь-якого віку, якщо немає алергії на мед.
Обліпиха. Ця ягода стане прекрасним профілактичним і лікувальним засобом при низькому імунітеті та при застудних захворюваннях у холодний сезон. Її можна без побоювань давати навіть дітям. Їм часто готують обліпиховий сік за таким рецептом: 1 кг промитих ягід обліпихи заливають 2 склянками води і прогрівають до 80 градусів протягом години, після чого віджимають сік. Його розливають у скляну тару й пастеризують. Дітям дають у розведеному вигляді, пропорція залежить від віку: малятам до року - 1:2, 1:3, після року - 1:1. З метою поліпшення смакових якостей обліпихового соку його додають у чаї й компоти, змішують із морквяним, чорносмородиновим і яблучним соками. На основі цього екстракту згодом готують морси та інші напої.
Калина чудово справляється з багатьма хворобами і сприяє зміцненню імунітету. Її включають до складу різних лікувальних напоїв. Ось рецепт одного з них: 2 столові ложки свіжих помитих ягід калини розминають, заливають 0,5 л окропу і тримають на слабкому вогні близько 10 хвилин, не допускаючи кип'ятіння. Готовий відвар проціджують і доводять до кипіння. У цей же час заварювальний чайник обполіскують окропом і засипають 2 чайні ложки чорного або зеленого чаю. Заварку заливають калиновим відваром, настоюють і готовий корисний напій п'ють теплим разом з медом.
Шипшина. Плоди дикої троянди містять багато аскорбінової кислоти (вітамін С), тому їх використовують для профілактики інфекційних захворювань і поліпшення імунітету. Шипшина також підвищує працездатність, нормалізує роботу організму. У терапевтичних цілях використовують лише повністю дозрілі плоди, які містять необхідні компоненти.
Починати давати відвар шипшини можна дітям уже з 4 місяців, тільки в розведеному вигляді. Після досягнення дитиною року відвар шипшини можна додавати в напої. А от дорослим відвар шипшини рекомендується приймати не більше 1 літра на день. Людям, що страждають алергією, діабетом, а також тим, хто має камені в жовчному міхурі і нирках, від такого лікування доведеться відмовитися. При інших захворюваннях варто проконсультуватися з фахівцем.
Відвар із шипшини: 100 г сухих або свіжих роздавлених плодів шипшини заливають літром води, кип'ятять 5 хвилин і переливають у термос на 2 години для настоювання або ставлять у прохолодне місце на 8 годин, щоб як можна більша кількість вітаміну С перейшла із шипшини у воду. Готовий настій п'ють по столовій ложці після їжі або додають в інші напої. Дорослим дозу можна збільшити.
Варення: Склянку здрібненої свіжої шипшини змішують зі склянкою промитої ялинової або соснової хвої, додають 2 літри окропу і настоюють 12 годин. У проціджений настій додають 1 кг цукру і нагрівають до кипіння, потім додають сік 2 лимонів і томлять таке варення на малому вогні до густоти. Приймають по 1-2 ч. л. за сніданком.
Бережіть себе і будете здорові!
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 4647 |
|
© Газета Домовик 2012-2023