Корисні властивості горіхів

26 серпня 2015

Раніше в наших землях росли тільки лісові (фундук) і волоські горішки. Зараз із різних країн їх привозять набагато більше, і кожний з горіхів по-своєму корисний і смачний.

Горіхи містять головні джерела енергії - білки та жири. Причому білки схожі з білками м'яса. А двадцяти волоських горіхів вистачає для заповнення добової потреби людини в жирах. Однак можна не боятися погладшати: горіхи застосовують і у вегетаріанській, і в дієтичній кухні, навіть у випадках ожиріння, оскільки клітковина поліпшує роботу кишечнику.

Крім того, вони містять багато мінеральних речовин і мікроелементів, зокрема йод і цинк, а також вітамінів, поліненасичених жирних кислот, що перешкоджають розвитку атеросклерозу.

Так, арахіс допомагає хворим гемофілією, діабетом і ексудативним діатезом. Кедрові горішки підвищують захисні сили, імунітет, добре впливають на розвиток дітей. Живильні властивості кедрової олії вище соняшникової. 

Фісташки є корисними для мозку та серця, а також при хворобах печінки. Посилюють потенцію.

Волоські горіхи ще називають поживою для розуму. Жерці в древньому Вавилоні не дозволяли простим людям їсти горіхи, щоб вони не стали занадто розумними. Насправді, волоські горіхи благотворно впливають на судини головного мозку, являючись профілактикою інсульту та засобом для поліпшення пам'яті. При лікуванні використовуються не тільки горіхи, але й листя.

Фундук збирали ще в часи неоліту. Білка в цьому горісі більше, ніж у м'ясі, а олія застосовується в косметології. Відповідно до останніх досліджень, у лісовому горісі знайдена речовина, здатна сповільнити розвиток онкозахворювань. Фундук очищає організм, сприяє роботі кишечнику, перед сном рекомендується приймати жменьку цих горіхів.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 5055 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Народна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс