Є зв'язок!
Учені виявили зв'язок між кишковими бактеріями і депресією. Нове дослідження канадських учених з університету Макмастера, опубліковане в Nature Communications, уперше довело роль кишкової мікрофлори в розвитку тривоги і депресії після перенесеного стресу в ранньому віці.
Було відомо, що кишкові бактерії можуть впливати на поведінку, але більша частина попередніх досліджень проводилася зі здоровими гризунами. Для нового експерименту вчені піддали стресу новонароджених мишей, відлучаючи їх щодня на три години від матері, а потім повертаючи назад. У відділених тварин спостерігався аномальний рівень гормону стресу кортикостерону, а також дисфункція кишечнику на основі випуску нейромедіатора ацетилхоліну.
Коли експеримент повторили в стерильних умовах, з'ясувалося, що без впливу кишкових бактерій стрес не впливав на поведінку мишей. Однак депресія відразу розвивалася, як тільки організм гризунів колонізували бактеріями.
Учені зробили висновок, що відносно невеликі зміни в складі або метаболічній активності мікрофлори кишечнику, викликані стресом у ранньому дитинстві, можуть мати глибокий вплив на поведінку господаря мікрофлори в зрілих літах.
Експерти планують продовжити спостереження в даному напрямку, щоб виявити подібні закономірності для людини.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2836 |
|
© Газета Домовик 2012-2023