Плавання - ідеальний фітнес: чи так це
Навіть просто втримуючи себе на плаву, за годину ми витрачаємо близько 300 ккал. Надихає, чи не так? Тільки не треба думати, що якщо ви полежите поніжитеся у воді, то вийдете з неї худою та гарною. Якщо ви будете ледь ворушитися, то жир нікуди не піде.
ЧИМ КОРИСНЕ ПЛАВАННЯ:
- під час занять у басейні мінімальний ризик одержати травму;
- плавання відмінно підходить для новачків, дітей і вагітних жінок;
- цей вид спорту зміцнює серцево-судинну систему, тонізує м'язи і поліпшує гнучкість тіла. Він пасує людям, яким протипоказане активне фізичне навантаження;
- плавання стане виходом для людей із зайвою вагою, адже маса тіла у воді зменшується в 10 разів.
- плавання заспокоює, приводить у норму емоції та надає більше енергії.
Басейни зазвичай діляться на 25- і 50-метрові, найбільш часто зустрічаються басейни з довжиною 25 метрів. Температура води в закритих басейнах - близько 26-28°С. У відкритих басейнах вода може бути холоднішою.
ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ ДО ПОХОДУ В БАСЕЙН
Виберіть закритий щільний купальник, гарні стринги залишіть для пляжу. Вам буде незручно, а іншим - ніяково.
Не відрікайтеся від шапочки й окулярів - вони збережуть здоров'я очей і волосся, адже хлорка зовсім для них не корисна. Не забудьте про гумові тапочки.
Зробіть розминку або позаймайтеся трохи аеробікою у залі перед заняттями плаванням, щоб м'язи були в тонусі.
ЯК ПРАВИЛЬНО ЗАЙМАТИСЯ ПЛАВАННЯМ
Намагайтеся плавати без зупинок. Якщо ви прийшли розслабитися, тоді плавайте не поспішаючи. Якщо ваша мета - скинути зайву вагу, то від заняття ви повинні утомлюватися. 30 хвилин - мінімальний час знаходження в басейні. Останні 5 хвилин плавайте спокійно, пірнайте або просто лежіть на воді.
Вимірюйте пульс. Після дистанції він повинен збільшитися до 120-150 ударів на хвилину. Дочекайтеся, поки пульс опуститься до 70-100 ударів, і продовжуйте тренування. Збільшуйте дистанцію з кожним наступним заняттям. Вдих має бути глибоким і швидким, видих - повним.
Не розмовляйте із сусідами. Ви цілком можете побалакати після заняття, а зараз стежте за диханням і рухами рук і ніг. Чергуйте стилі й інтенсивність - саме це допоможе спалювати жир. Спілкування й веселощі припускають групові заняття водною аеробікою, аквапілатесом або водною ходьбою/бігом підтюпцем.
ЯКИЙ СТИЛЬ ПЛАВАННЯ ВИБРАТИ
Брас - стиль спортивного плавання на грудях, при якому руки й ноги виконують симетричні рухи в площині, паралельній поверхні води. Він розвиває плечовий пояс, м'язи рук і ніг, виправляє поставу, відновлює ахілове сухожилля, особливо корисний для вагітних (зміцнює м'язи внутрішнього боку стегна і промежини).
Кроль - вид плавання на животі, у якому ліва та права частина тіла роблять гребки поперемінно. Підходить для більш досвідчених плавців, формує талію, підсилює навантаження на руки й плечі. Кроль на грудях не рекомендується людям, у яких проблема з хребтом, а на спині - навпаки, допомагає. Це най-більш сприятливий стиль для здоров'я.
Батерфляй - стиль плавання на животі, у якому ліва та права частини тіла одночасно роблять симетричні рухи: руки роблять широкий і потужний гребок, що піднімає тіло плавця над водою, ноги й таз роблять хвилеподібні рухи. Сприяє розвитку плечового пояса, рук і ніг. Задіює ті м'язи, які в інших стилях практично не працюють.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3496 |
|
© Газета Домовик 2012-2023