Любов до м'яса може довести до раку кишечнику, попереджають лікарі
Недавно стало відомо, що висока концентрація заліза в організмі людини значно збільшує ризик стрімкого розвитку рака.
Відома англійська газета The Daily Mail відзначила, щ основним джерелом заліза в людському організмі є червоне м'ясо. Також стало відомо, що залізно здатне негативно впливати на роботу гена, який відповідає зазвичай за захист організму від такого страшного захворювання як рак.
Учені провели спеціальні дослідження на мишах, результати показали, що ймовірність розвитку рака в організмі прямо залежить від роботи гена АРС і рівня вмісту заліза. Коли у піддослідних мишей ген АРС працював неправильно і був високий рівень заліза в організмі, то вони у два, а то й у три рази частіше вмирали від захворювання раком.
Також була інша група мишей, які не споживали таку кількість заліза, і у них розвитку раку не було, навіть при тому, що ген АРС був дефектним.
Професор Оуен Сенсам відзначив наступний дуже цікавий факт: ген АРС із дефектом стоїть за кожним восьмим випадком розвитку рака з кожних десяти. М'ясо містить у собі таку сполуку як гем, воно надає м'ясу його червоний колір. Ця сама сполука здатна ушкоджувати вистилання кишечнику. Крім того, коли м'ясо смажиться - проходить, так сказати, термообробку, - з нього виділяються канцерогенні сполуки, які, як відомо, також є вкрай шкідливими для здоров'я.
Поступово, із часом, починає збільшуватися ймовірність того, що в кишечнику клітини почнуть воробляти дефектні гени, а також почнеться реакція на залізо, що є присутнім у раціоні харчування людини. При неробочому гені залізо, що надходить в організм, накопичується у вистиланні. Такий процес починає задіювати сигнальний шлях WNT, що в підсумку приводить до того, що клітини діляться безконтрольно.
Залізо спричиняє таку дію, що відбувається ріст клітин з дефектним АРС. Також учені з'ясували, що миші, у яких проблемний ген був відсутній або працював нормально, не страждали від раку, навіть при тому, що в раціоні харчування у мишей містилася досить велика кількість заліза. У піддослідних тварин сигнальний шлях WNT не був активним.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2935 |
|
© Газета Домовик 2012-2023