Кілька порад дратівливій людині

5 січня 2015

Кілька порад дратівливій людині.

Намагайтеся не залишатися наодинці зі своїми неприємностями. Розказати доброзичливій і розважливій людині про те, що вас мучить, значить принести собі величезне полегшення. Поради вашого співрозмовника можуть навіть не мати великого практичного значення – важливим є його співчуття, участь, щира зацікавленість. У якості такого «наперсника» може виявитися дружина, батько, мати, близький друг або навіть зовсім незнайома людина - випадковий попутник у поїзді або літаку. У свою чергу будьте готові самі виступити в ролі доброзичливого і співчутливого слухача чужої розповіді.

Умійте на час відволіктися від своїх турбот. Якими б не були великі неприємності, що обрушилися на вас, намагайтеся час від часу позбуватися гніта важких думок, відволікатися якими-небудь насущними турботами з роботи або з дому. Постарайтеся в жодному разі не заразити своїм дурним настроєм оточуючих вас людей. Які б не траплялися у вас неприємності, життя триває, і ніхто не вправі нав'язувати іншим свої похмурі думки і тужливий настрій. Якщо оточуючі налаштовані доброзичливо стосовно вас, вони знайдуть можливість виразити вам співчуття й надати допомогу. Будьте розумними і тактовними: дуже погане враження здійснює людина, яка перетворює всяку свою (навіть дріб'язкову неприємність) у світову проблему.

Не впадайте у гнів. Привчайте себе до паузи, що передує вибуху гніву. А під час цієї паузи постарайтеся осмислити ситуацію. У цьому випадку вам встигне прийти думка про те, що спалах не принесе полегшення і буде чреватий лише новими неприємностями. Найкраще, якщо вам надасться можливість розрядитися не гнівними словами, а важкою фізичною роботою або якими-небудь вправами. Здорова фізична утома поглине ваш гнів.

Іноді потрібно й поступитися. Уперто наполягаючи на своєму, ми часто буваємо схожі на примхливих дітей. Бійтеся бути примхливим! Прислухайтеся до точки зору опонента, поважайте її та з достатньою часткою самокритичності відносьтеся до своєї точки зору. Розумні поступки не тільки корисні для справи, але й викликають повагу оточуючих.

Не можна бути досконалістю абсолютно у всьому. Деякі люди живуть у вічному страху, що вони гірше інших. Їхні зусилля задовольняти вищим вимогам часто ведуть до хворобливих поразок. Не можна забувати, що таланти та можливості кожного з нас обмежені. Намагайтеся насамперед відмінно виконувати головну свою роботу й те, до чого ви дійсно маєте покликання. Для почуття задоволеності достатньо мати успіхи в одній або двох областях, а інше виконувати сумлінно і не нижче оптимального рівня.

Не висувайте надмірних вимог. Той, хто занадто багато очікує від оточуючих, постійно зазнає роздратування через те, що оточуючі найчастіше не відповідають його надмірним вимогам. Ви робите велику помилку, якщо, постійно критикуючи, прагнете «переробити» своїх близьких і товаришів. Дорослу людину перевиховати дуже важко, а ви (навіть не ус-відомлюючи того) прагнете зробити оточуючих зручними для вас. Перспективи успіху тут мінімальні, зате такий стиль поведінки викликає вороже ставлення. Приймайте людей такими, якими вони є (кожний з нас має право на індивідуальність) або взагалі не майте з ними справи.

Намагайтеся бачити в оточуючих достоїнства та у спілкуванні спирайтеся саме на ці якості. Таким чином, ви навіть не ставлячи собі такої мети, одного чудового дня виявите, що оточуючі «перевиховалися» і цілком улаштовують вас.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3522 Подобається: 1 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Традиційна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс