Усі хвороби - через зуби. 4 причини відвідати дантиста
Ви можете пригадати, коли останній раз були у стоматолога? Якщо ні, обов'язково запишіться на прийом: хворі зуби можуть спровокувати безліч недуг, серед яких гастрит і виразка - найбільш необразливі.
У роті живе величезна кількість мікроорганізмів - близько трьохсот. Однак нам ці прибульці не заважають. Більше того, вони потрібні для створення необхідної мікрофлори. Але все змінюється, якщо зуби починають руйнуватися через карієс або виникають проблеми з яснами. Тоді кількість патогенних бактерій різко збільшується. У якийсь момент ці шкідники можуть покинути насиджені місця в роті, відправившись у подорож по організму. І ось це вже небезпечно. Адже їхньою мішенню може стати
ШЛУНОК
Мігруючи з порожнини рота в шлунок, хвороботворні мікроорганізми здатні викликати гастрит, виразку, холецистит та інші проблеми зі шлунково-кишковим трактом. Ось чому грамотний гастроентеролог обов'язково порадить вам відвідати стоматолога. Буває, що людина роками мучається від болів у шлунку, а причина - у запущеному карієсі або пародонтозі. І, поки ви не приведете зуби і ясна в порядок, шлунок буде барахлити.
Втім, є й зворотний взаємозв'язок - проблеми із травленням позначаються на здоров'ї зубів. Так, при гастриті нерідко вражаються нижні «четвірки» і зуби мудрості, при захворюваннях кишечнику - нижні «п'ятірки», при холециститі та проблемах з печінкою - ікла. Тому, якщо карієс давно й міцно облюбував ці зуби, незайвим буде здатися гастроентерологу. Звернути увагу на шлунок варто й тим, у кого швидко утворюється зубний камінь - це один з можливих сигналів виразкової хвороби, а також людям з неправильним прикусом - вони пережовують їжу не так ретельно, як потрібно, що спричиняє порушення процесів травлення.
МИГДАЛИНИ
Шкідливі бактерії можуть і не забиратися в шлунок, а осісти набагато ближче - у піднебінних мигдалинах, спровокувавши ангіну. Адже інфікування при цьому захворюванні відбувається як зовні - при контактах із хворим ангіною, - так і зсередини, коли людина заражає себе сама, якщо в організмі є постійні вогнища інфекції: гайморит, риніт, хворі зуби і ясна А ангіна - штука небезпечна, особливо гнійна: в особливо важких випадках може відбутися зараження крові. Можливі й інші ускладнення - ревматизм, захворювання нирок, порушення роботи серця. Ось чому при ангіні обов'язково потрібно приймати антибіотики - тільки це допоможе впоратися з інфекцією. І звичайно ж, вчасно лікувати навіть маленькі дірочки в зубах.
СЕРЦЕ
Ще одним пунктом призначення небезпечних бактерій може стати серце. Іноді цьому сприяє зайва любов до гігієни. Наприклад, якщо людина занадто інтенсивно очищає зубною ниткою простір між зубами, вона травмує слизову, що нерідко приводить до появи ранок. А в ранку можуть потрапити шкідливі мікроби. Якщо вони разом зі струмом крові долетять до тканин серця, не виключений інфекційний ендокардит - запалення клапанів серця. Іноді таке буває після лікування, видалення й протезування зубів. Тому людям, що перебувають у групі ризику серцевих захворювань, перед серйозними стоматологічними маніпуляціями можуть призначити антибіотик, щоб звести нанівець ризик інфікування. Здоровим такі запобіжні заходи ні до чого - їхня імунна система відразу ж знищить шкідників, тільки-но вони потраплять у кров.
СУДИНИ
Хворі зуби здатні довести і до таких небезпечних захворювань, як тромбоз, атеросклероз, інфаркт та інсульт. І ризик цей досить великий. Відповідно до досліджень, недостатній догляд за порожниною рота й запущений карієс збільшують імовірність розвитку серцево-судинних хвороб на 70%. Механізм усе той же: потрапивши в кров, хвороботворні бактерії можуть осісти на стінках судин, приліпившись до того місця, де почала утворюватися атеросклеротична бляшка. Одержавши таке потужне підкріплення, бляшка починає зростати, закупорюючи судину. Якщо в якийсь момент тромб відірветься, можуть виникнути інфаркт, інсульт та інші грізні ускладнення. Ось чому лікарі призивають вчасно лікувати вогнища інфекції в організмі. І хворі зуби в тому числі. Саме запалення нерідко стає пусковим механізмом для розвитку серцево-судинних захворювань.
НА ЗАМІТКУ
Корисно:
- регулярно відвідувати стоматолога;
- раз на півроку видаляти зубний камінь;
- чистити зуби 2 рази на день.
Шкідливо:
- занадто часто відбілювати зуби;
- пити енергетичні напої й солодке газування - вони руйнують зубну емаль;
- є тягучки й іриски - ці солодощі прилипають до зубів, створюючи сприятливе середовище для розмноження бактерій.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 6271 |
|
© Газета Домовик 2012-2023