Смійтеся частіше, це зміцнює серце
Про те, що сміх продовжує життя, знають усі. Але сам механізм продовження життя знайомий не кожному. У цій статті ми спробуємо зірвати завісу таємниці і розповімо, чому потрібно виділити хоча б чверть години на день для сміху.
Сміх це не тільки емоційний стан людини, але й тренування нашого організму. При сміху серце та прилеглі до нього судини працюють більш інтенсивно, ніж при нормальному стані. При цьому знижується напруга м'язів, поліпшується тонус і еластичність судин. Струм крові, при цьому, збільшується майже на чверть, що сприяє зменшенню поганого холестерину в судинах.
При сміху змінюється дихання. Людина глибоко й інтенсивно зітхає, що дозволяє підвищити рівень кисню в крові. Як показує практика, артеріальний тиск при сміху знижується.
При сміху організм виробляє ендорфіни, так звані гормони щастя. Вони допомагають людині побороти стреси, депресії, неврози та навіть переїдання. А якщо врахувати, що у 44% хворих серцевою недостатністю депресії викликають смерть, то зайвий раз змусити організм виробити нову порцію ендорфінів є, для таких людей, необхідністю.
Статистика показує, що сьогодні людина в середньому сміється всього 5 хвилин на день. Якщо врахувати, що всього кілька років назад це число доходило до 18 хвилин, то стає зрозумілим, чому серцево-судинні хвороби бич нашого часу. Саме 15-18 хвилин на день необхідно нашому організму для тренування серця. Тому облиште всі турботи і подивіться гарну комедію або почитайте анекдоти, які потім можна буде розповісти своїм близьким або колегам по роботі. Адже, будь-хто здатний виділити на гумор 15 хвилин на день.
Сьогодні на телебаченні безліч гумористичних шоу. Подивіться одне з них у колі родини. Це не тільки зміцнить ваш організм, але й сімейні узи. Пізніше, коли ви помітите у себе поганий настрій, просто пригадайте найсмішніші моменти і прокрутіть їх у себе в голові.
Не соромтеся вихлюпувати свої позитивні емоції. Смійтеся із широко розкритим ротом, нехай ваша кров наповнюється киснем, а треновані судини й серце не будуть причинами різних хвороб.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3880 |
|
© Газета Домовик 2012-2023