Любителям бігу. Поради початківцям
Будь-який вид оздоровлення корисний, якщо ним займатися в міру та без фанатизму. Навантаження мають бути розумними і відповідати рівню підготовки та фізіологічному стану фізкультурника.
Звичайно, дивлячись на улюблених спортсменів - наших кумирів - представників так званого «великого спорту», ми хочемо виглядати також ефектно й мати таку ж спортивну форму. І це нормально, адже одне із завдань професійного спорту - стимулювати в аматорів бажання займатися фізкультурою та брати приклад з чемпіонів. Але, форсуючи форму, на жаль, багато хто з новачків уже через короткий час зіштовхується з травмами й утомою. У декого це стає причиною відмови від тренувань.
Напевно, багато хто з нас, поставивши амбіційні цілі, починав «нове життя з понеділка», але далеко не всім удалося назавжди змінити свій спосіб життя, зробивши його здоровим. Провиною всьому не тільки нестача сили волі, але й характерні помилки в процесі занять, яких припускаються багато починаючих фізкультурників.
Якщо ви тільки плануєте почати або недавно почали бігати, наведені нижче поради бігунів зі стажем допоможуть вам не зупинитися на півдорозі.
По-перше, майте на увазі, що зручне взуття - найважливіший предмет екіпірування бігуна. Тому, виберіть правильні кросовки. Перед покупкою взуття для бігу постарайтеся проконсультуватися з тим, хто розбирається в біговому взутті. Важливо врахувати, на яке покриття ви розраховуєте. Адже одна справа бігати по лісі, парку або стадіону зі спеціальним покриттям і зовсім інше - по асфальту або бетонних доріжках. Особливу увагу тут варто звернути на амортизаційні якості підошви. На жаль, спортивне взуття ми вибираємо більше за зовнішнім виглядом, а він грає в цьому випадку другорядну роль.
По-друге, перед тренуванням завжди виконуйте повноцінну розминку, не переохолоджуйтеся. Холодні м'язи легко травмуються. Причому, чим старше ви за віком, тим до розминки варто ставитися уважніше. А уникнути натирань можна, змазавши перед тренуванням проблемні місця рослинною олією.
По-третє, складіть тренувальний план, що відповідає рівню вашої підготовки. У жодному разі не варто переоцінювати свої сили, будьте реалістами.
По-четверте, не форсуйте форму. Бігайте повільно або в середньому темпі. Приблизно у півсили від ваших можливостей. Пам'ятайте, що в перші три місяці занять закладається база. Отут головне - привчити себе до регулярних занять. Не думайте про темп бігу. Поступово збільшуйте час і дистанцію пробіжок, але не інтенсивність.
По-п'яте, не звертайте уваги на людей, що бігають швидше вас, не намагайтеся з ними суперничати. Дух змагання тут ні до чого. Хоча часто це зробити не так вже і легко, адже підсвідомо ми завжди порівнюємо себе з іншими, і хочемо бути першими. Принцип: «тихіше їдеш - далі будеш» тут буде більш підходящим.
По-шосте, заведіть собі товаришів по бігу. Це буде, з одного боку, мотивувати вас під час тренувань, а з іншого боку - гарна компанія ніколи не завадить, адже позитивні емоції під час занять тільки на користь.
По-сьоме, тренуйтеся регулярно. Не пропускайте тренування, намагайтеся додержуватися продуманого плану. Включіть у тижневий план мінімум один день на відпочинок і відновлення.
По-восьме, виявляйте й усувайте «слабкі ланки». У процесі тренувань зазвичай виступає «гальмом» на шляху до поліпшення ваших показників який-небудь один елемент, що на даному етапі найменш підготовлений. Зміцнюйте м'язи та зв'язки. Особливу увагу приділіть гомілковостопним і колінним суглобам.
У-дев'ятих, правильно харчуйтеся і стежте за своєю вагою. Надлишкова маса тіла - додаткове навантаження на ваші м'язи й суглоби, що нерідко приводить до травм. Споживайте достатню кількість води.
У-десятих, навантаження збільшуйте поступово. Збіль-шення дистанції та часу тренування не повинні перевищувати 10% на тиждень. Якщо з якихось причин вам довелося пропустити ряд тренувань (хвороба, відрядження і т.п.), почніть тренувальний процес з половини звичного для вас навантаження.
І найголовніше. Проявіть характер і волю. Будуть моменти, коли бажання тренуватися у вас не буде. У таких випадках не слід піддаватися власній ліні і йти на поводу емоцій. Не забувайте, що, тренуючи тіло, ви загартовуєте також і характер.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3806 |
|
© Газета Домовик 2012-2023