Живіт як барабан: що робити при метеоризмі
Неприємні відчуття - живіт як барабан, - можуть бути спровоковані як неправильним уживанням їжі, так і бути синдромом серйозних захворювань шлунково-кишкового тракту.
Здуття живота періодично може виникати у кожної здорової людини - це реакція організму на певні продукти харчування. Такий стан викликають, наприклад, боби, горох, квасоля, капуста. Спробуйте виключити їх зі свого раціону.
Якщо це не допоможе, обов'язково зверніться до проктолога, гастроентеролога або хірурга, щоб провести обстеження. Очевидно, виникла перешкода органічного походження (здуття саме може бути одним з її проявів). Чим раніше вона буде виявлена, тим ефективніше лікування.
Сьогодні в будь-якій полік-лініці можуть провести повноцінне обстеження верхніх і нижніх відділів шлунково-кишкового тракту. Також, щоб не нашкодити, перш ніж лікувати метеоризм, потрібно виключити наступні захворювання:
- гастрит, виразка, коліт;
- панкреатит (проблеми з підшлунковою залозою);
- гепатит, цироз, холецистит;
- синдром роздратованого кишечнику;
- дисбактеріоз;
- пухлина в кишечнику, непрохідність кишки;
- порушення кровообігу в кишечнику.
Але якщо живіт все-таки здувся, серйозних проблем зі шлунком, кишечником і підшлунковою не виявлено, і явище це разове, можна застосувати засоби, які здатні полегшити хворобливий стан і купіровати спазми в животі.
Гасло «рух це життя» - допоможе й у цьому випадку. Не лягайте на бік після ситного обіду, підіть на прогулянку або зробіть легку зарядку. Кишечник у русі буде працювати активніше і процеси бродіння припиняться.
Допоможе проти здуття також тепла ванна з додаванням відвару з кореня валеріани.
Знизити газоутворення допоможуть відвари трав: м'ята, кріп, ромашка, корінь імбиру. З фармацевтичних засобів скористайтеся ентеросорбентами й піногасниками - вони знизять поверхневий натяг і припинять утворення пухирців газу.
Вважається, що ароматерапія сприяє видаленню газу з кишечнику: якщо живіт став як барабан варто додати 5 крапель олії в склянку води і прикладати такий компрес до живота. Вітрогінною властивістю володіють кминна, ромашкова, фенхелева та м'ятна олія.
Якщо метеоризм явище часте, варто подумати про дієту: поменше вживайте рослинної їжі, і налягайте на продукти з високим вмістом білка: нежирні сорти яловичини, куряча грудинка, яєчний білок. Виключіть з раціону не тільки бобові, але й соки, пиво, квас і чорний хліб - це може провокувати процес бродіння. Харчуйтеся частково, потроху, не відволікаючись, і не розмовляючи, щоб мінімізувати влучення повітря в шлунково-кишковий тракт, і ретельно пережовуючи їжу.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 6971 |
|
© Газета Домовик 2012-2023