Чи всі хвороби від нервів
Так уже влаштований людський організм, що ідеального стану здоров'я досягти майже неможливо. Не даремно вважається, що здоров'я краще багатства, і його ні за які гроші не купиш.
Буває, що причина хвороби очевидна, її легко усунути, і ми швидко видужуємо. А буває навпаки, коли причину знайти ой як важко. І прикладів таких маса. Одна жінка вже зневірилася, намагаючись вилікуватися від незрозумілої недуги: запальна температура 37°С, що трималася протягом місяця, нескінченні дорогі аналізи, розчарування в лікарському мистецтві. А допоміг саме психіатр, упоравшись з цією проблемою всього за два тижні. Як йому це вдалося? Виявляється, уся справа була в психосоматиці.
Саме про неї в цій статті і піде мова.
Природно, що наше тіло та душа нерозривно зв'язані. Коли ми переживаємо емоцію - усе це певним чином позначається на тілі.
Протягом багатьох століть людство вчилося стримувати себе у вчинках. Зараз не можна кидати камені в кривдника, стрілятися на дуелі, тягати за волосся недбайливого підлеглого. Сучасна культура поведінки в суспільстві постійно диктує нам обмеження. А тим часом, будь-яка невідреагована подія різко вдаряє по організму, і розвиваються «нібито справжні захворювання». Кожний з нас, залежно від характеру, по-різному реагує на стрес, а, отже, «удари» по організму відбиваються у найрізноманітніших захворюваннях.
Тепер розглянемо докладніше типи характерів і хвороби, яким найбільше підданий той або інший тип.
Гіпертонія – хвороба керованих лідерів. Такий хворий за натурою (або професійною діяльністю) - керівник, він легко знаходить спільну мову з людьми, може організувати їхні дії, але змушений підкорятися більш сильному за статусом лідеру. Наприклад, керівник відділу - директору. Якщо директор часто кричить на керівника, зривається на ньому, то останньому доводиться постійно стримувати свої емоції, гасити свої лідерські якості. А це приводить до підвищеного тиску.
Функціональні серцеві симптоми є проявами страхів – втрати коханого, друзів, роботи. Такі симптоми проявляються у невпевнених у собі людей.
Астмою страждають люди, що люблять приймати дарунки, просити, але не вміють віддавати (або не знають, як це робити). Вони хочуть взаєморозуміння, любові, але часто нав'язуються у друзі, давлять на вас і використовують. Одержуючи недостатньо розуміння, взаємності, рано чи пізно зриваються емоційно. На вас же...
Нетримання сечі. Хлопчикам з дитинства вселяють, що справжні чоловіки не плачуть. А як стримувати своє горе? Якщо організму заборонили лити сльози з очей, він знайде спосіб, як плакати тілом. Людина починає потіти, у неї з'являються постійні позиви до сечовипускання або, ще гірше, нетримання сечі. Дана проблема характерна для емоційних людей, що прагнуть стримуватися на людях, «не виносити сміття з хати».
Виразку шлунка пов'язують з подавленою агресією. Така людина постійно змушена «ковтати» образу, роздратування та гнів.
Розлад шлунка свідчить про те, що людині потрібна допомога і просто потрібна спокійна обстановка. Тому дорослий, мучачись животом, підсвідомо шукає порятунку від своїх проблем і шукає захист. Пригадайте, що відбувається з кишечником, коли людина піддається великим хвилюванням: іспитам, контрольним, очікуванню звісток, рідким подорожам або поїздкам. Причому, ліки допомагають погано або не допомагають взагалі.
Вживання алкоголю (сигарет, наркотичних речовин) свідчить про затяжну депресію.
Людина не знаходить виходу з тупика й бере те, що під рукою. Що тимчасово усуває депресію, а точніше - створює ілюзію цього.
Психосоматичною хворобою можна назвати часту застуду. Приміром, якщо працівник утомився від скаженого ритму в офісі, або дитині не подобається в дитячому саду і вона хоче бути з мамою.
ЯК ВІДРІЗНИТИ МНИМУ ХВОРОБУ?
3 невід'ємних компоненти відрізняють психосоматичне захворювання від звичайного:
- Лікарі ускладнюються з діагнозом, сумніваються, намагаються передати іншим фахівцям.
- Призначене лікарями лікування погано допомагає.
- Хвороба повторюється, видозмінюється.
ЧОМУ ТАК ВІДБУВАЄТЬСЯ?
На жаль, думка, що у хворого якесь психічне відхилення, до лікарів приходить тільки тоді, коли їх відвідує людина з явними відхиленнями, наприклад голосами в голові, галюцинаціями. А ось прикордонні розлади розпізнати складніше.
ПСИХОСОМАТИЧНІ РОЗЛАДИ: ЛІКУВАННЯ
Лікувати медициною психологію - неефективне заняття.
Звичайно, нам простіше лікувати неіснуюче запалення легенів, чим зізнатися собі, що треба б заглянути до психолога/психотерапевта. Це - стереотип, що складається роками, тому що раніше «цілителей душі» побоювалися. А сьогодні практично у кожного жителя Заходу є особистий психотерапевт, якого він відвідує не рідше, ніж стоматолога.
Усі психосоматичні хвороби мають різну інтенсивність впливу на організм, тому для лікування одних достатньо 1-2 тижні групової психотерапії, а для лікування інших потрібні роки.
Теоретично людина сама може впоратися з незапущеним проявом таких хвороб. Усунувши несприятливі психологічні переживання (змінивши роботу, обстановку, переглянувши погляди на проблему, навчившись правильно реагувати на стрес), ви позбудетеся і самої хвороби. Але якщо ситуації та переживання повторюються, ви «постійно наступаєте на ті самі граблі», варто звернутися до психотерапевта.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 5394 |
|
© Газета Домовик 2012-2023