Антибіотики у тваринництві небезпечні для людини

15 січня 2014

Часте використання фермерами антибіотиків з метою збільшення поголів'я тварин, викликає ріст кількості небезпечних бактерій, стійких до антибіотиків. Управління з контролю якості харчових продуктів і лікарських засобів США (FDA) оголосило про новий план поступової відмови від використання певних антибіотиків у харчовій галузі виробництва.

Важливо використовувати ці препарати тільки за медичними показниками, заявило FDA. Уряди країн усього світу вважають, що резистентні до протимікробних препаратів бактерії несуть серйозну загрозу для людини та сфери охорони здоров'я.

Багато які з антибіотиків, використовуваних для тварин, також застосовуються для лікування людей. Хвороби, викликані бактеріями, стійкими до лікарських препаратів, швидше за все, будуть смертельними для людини, заявляє FDA. Звіт FDA, котрий вийшов раніше, у квітні, показав, що в Туреччині 81 відсоток сирого фаршу з індичини був забруднений стійкими до антибіотиків бактеріями. Стійкі до антибіотиків бактерії були знайдені приблизно у 69 відсотках свинячих відбивних, 55 відсотках яловичого фаршу і 39 - курятини.

Антибіотики, як відомо, використовуються у тваринництві для запобігання хвороб худоби, прискорення її росту, а також як захисний засіб. Усього  у 2013 році для тварин було закуплено 29,9 мільйони фунтів антибіотиків, у той час як лише 7,7 мільйони фунтів з них безпечні для використання людиною.  

Доктор Гейл Хенсен, один зі співавторів проекту щодо скорочення прийому антибіотиків, заявив, що ситуація нездорова вже в тому розумінні, що тварин годують антибіотиками, щоб вони не хворіли, але разом з тим додають антибіотики й у корм, і у воду, щоб тварини росли швидше. Однак якщо підтримувати тварин здоровими можливо тільки використовуючи ліки, потрібно переглядати систему. Адже людина не приймає антибіотики для профілактики, виходячи на вулицю.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 5443 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Традиційна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс