Профілактика шийного остеохондрозу

6 листопада 2013

Шийний остеохондроз - це як масовка на зйомках серіалу, у яку запрошені всі після сорока. Тільки брати участь у ній - приємного мало. Як навчитися «тримати оборону» проти хвороби? Поради експерта - лікаря-невролога.

НА ЛІКАРЯ НАДІЙСЯ, А САМ НЕ БЕРЕЖИСЯ

Патологічні зміни в шийних хребцях розвиваються повільно, набираючи силу роками, і цей процес цілком природний. Головне, вчасно помітити його початок. Стало незручно спати на високій подушці, або ні з того ні з сього у вас почали німіти та мерзнути руки? Значить, пора до лікаря.

Про подальший розвиток шийного остеохондрозу можуть свідчити головний або біль у плечі, передпліччі, кистях рук, оніміння, печіння, поколювання в руках або ногах, а іноді й біль, що давить, в області серця, що віддає в лопатку, передпліччя.

Хочете собі допомогти? Пройдіть обстеження: рентген шийного відділу хребта, а при необхідності і магніто-резонансну томографію, УЗДГ судин головного мозку тощо. Лікар призначить лікування, але, щоб «загальмувати» хворобу, доведеться потрудитися й самому.

УНИКНУТИ НАПАДІВ ХВОРОБИ ДОПОМОЖУТЬ КІЛЬКА ПРОСТИХ ПРАВИЛ

- Намагайтеся знизити навантаження на шийні хребці: правильно облаштуйте своє робоче місце, особливо якщо ви багато часу проводите, сидячи біля комп'ютера.

- Час від часу влаштовуйте «паузи відпочинку» - зручно розташуйтеся на стільці в «позі візника»: опустіть голову, округліть спину, розслабте руки, поклавши їх на коліна.

- Не розмовляйте телефоном, притиснувши головою трубку до плеча, одночасно щось записуючи - купіть навушники.

- Приймаючи душ, робіть гідромасаж шиї, направивши на шийні хребці на 2-3 хвилини сильний струмінь теплої води.

- Щогодини вставайте з-за столу і прогулюйтеся приміщенням.

- Якщо ви за кермом, подбайте про тверде крісло і точно відрегулюйте положення підголівника.

- Стежте за прогнозом погоди. Якщо на вулиці холодно або сиро, обов'язково вкутуйте шию теплим шарфом, надягайте головний убір. Остерігайтеся протягів.

РАЗ, ДВА, ТРИ, ЧОТИРИ

Для профілактики нападів і загострень займіться спеціальною гімнастикою. Ось п'ять простих вправ, виконуйте їх сидячи на стільці, витримуючи пряму спину.

1. Злегка нахиліть голову вперед, покладіть долоні на чоло. Надавіть головою на руки. Залишайтеся в такому положенні 10 секунд. Повторіть те ж саме, надавлюючи пальцями на скроні. А тепер - на потилицю.

2. Сидячи на стільці, опустіть руки уздовж тіла, відведіть голову назад і повільно поверніть її вліво. Завмріть у цій позі на 30 секунд. Повторіть вправу, повернувши голову вправо.

3. Підніміть плечі нагору, намагаючись дістати ними до вух. Затримайтеся в цій позі на 10 секунд. Опустіть плечі, глибоко вдихніть, розслабтеся на 10-15 секунд. Повторіть те ж саме, піднімаючи одне плече й опускаючи інше.

4. Опустіть голову, намагаючись притиснути підборіддя до грудей. Повторіть 5 разів.

5. Плавно нахиляйте голову назад, уперед, уліво, вправо. Рух у кожний бік повторюйте тричі.

П'ЯТЬ ХВИЛИН НА МАСАЖ

Активізувати м'язи шиї, поліпшити їхнє кровопостачання, обмінні процеси допомагає й самомасаж. Головне - робити його щодня.

Зайнявши зручну позу на стільці, розслабтеся. Притисніть чотири пальці долоні до задньої поверхні шиї, погладжуйте її зверху вниз. Повторіть 3-4 рази.

Зробіть те ж саме, але більш енергійно, масажуючи шию позаду тільки великими пальцями.

Розімніть м'язи шиї - спочатку з правого боку, діючи лівою рукою: захопіть м'яз великим пальцем і чотирма іншими, злегка затисніть його і великим пальцем зміщайте убік долоні. Повторіть те ж саме з лівого боку шиї, працюючи правою рукою.

І, нарешті, завершіть масаж, легко погладжуючи шию зверху вниз.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 6781 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Коментар фахівця»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс