Скільки потрібно спорту, щоб не повніти?
Схоже, формула еліксиру молодості знайдена. Якщо вірити масштабному дослідженню, для довічної підтримки форми потрібно мінімум сім годин на тиждень присвячувати спорту.
Кілька днів тому група вчених з Гарвардського університету підтвердила найгірші побоювання мільйонів жительок Землі: щоб залишатися стрункою і витонченою протягом всього життя, однієї дієти недостатньо.
Для цього також необхідні регулярні фізичні навантаження. Причому традиційних двох разів на тиждень мало. Відповідно до висновків експерименту, щоб з роками не повніти, потрібно мінімум сім годин на тиждень присвячувати помірним заняттям фітнесом.
Експеримент тривав 13 років, у ньому взяли участь 34 тисячі жінок середнього віку. Їх розділили на 3 групи і попросили вести щоденники, у яких вони повинні були щодня фіксувати, скільки годин на день витратили на фізичні вправи, скільки кілограмів набрали (або, навпаки, скинули) і т.д. Жінки з першої групи тренувалися по 2,5 години на тиждень, з другої - по 7, з третьої - більше 7 годин. Показники саме останньої групи виявилися найвищими: за 13 років дами поправилися в середньому всього на 2,6 кг.
Здавалося б, думка очевидна: чим більше займаєшся, тим довше залишаєшся у формі. Тим часом публікація в Journal of the American Medical Association наробила багато шуму. Уперше людям дали чіткі вказівки до дії: хочете до старості виглядати по-людськи - займайтеся спортом стільки-то годин на день. До цього будь-які рекомендації зі збереження молодості і краси зводилися до перерахування простих істин: їжте більше фруктів і менше солодкостей, частіше рухайтеся і менше сидіть перед телевізором. Слова і ніякої конкретики.
«Година спорту на день - це оптимальне рішення, - вважає інструктор телеканала "ЖИВИ!" Олексій Василенко. - У принципі, такий графік підходить усім, якщо немає ніяких медичних обмежень. А те, що одними дієтами не обійтися, - це розповсюджена і зовсім справедлива думка. Підхід повинен бути комплексним - правильне харчування плюс регулярні заняття фітнесом, тільки тоді буде результат».
Втім, є в американській програмі і слабкі сторони. Наприклад, жінки, які з молодих років страждають надлишковою вагою, навряд чи зможуть схуднути, дотримуючись прописаних інструкцій. «Тренувальний графік розрахований на підтримку нормального BMI (індекс маси тіла), а зовсім не на схуднення», - пояснюється в доповіді. Виявляється, неспроста експеримент тривав цілих 13 років. І якщо мене турбує, як я буду виглядати в 50, тримати себе в їжакових рукавицях потрібно починати вже сьогодні. Поговоримо, як заявляла Маргарита Павлівна Хоботова в кінофільмі «Покровські ворота», років десь через 25. Тільки так можна перевірити, наскільки правильно усе розрахували вчені з Гарварда.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 6402 |
|
© Газета Домовик 2012-2023