Котлети із квасолі

26 березня 2021

Суха квасоля - 400 г, манна крупа - 4 ст. л., оливкова олія - 4 ст. л., ріпчаста цибуля середнього розміру - 3-4 шт., морква - 1 шт., часник - 2 зубки, рослинна олія для смаження, петрушка - 2 гілочки, кріп - 2 гілочки, рукола - 20 г, сіль, мелений чорний перець - за смаком.

Для приготування котлет суху квасолю насипте в каструлю й залийте приблизно 3 л холодної води. Залишіть у прохолодному місці не менш чим на 6-8 годин (можна на ніч).

Квасолю відкиньте на друшляк і промийте холодною проточною водою. Перекладете в каструлю, залийте 2-2,5 л питної води. Поставте на вогонь і доведіть до кипіння. Варіть 2 години на слабкому вогні. За 10 хвилин до готовності додайте 1 ч. л. солі.

Зварену квасолю відкиньте на друшляк і дайте трохи охолонути. Потім перекладіть в велику чашу блендера й подрібніть до одержання пюре. Якщо маса занадто густа, влийте декілька ложок води. Викладіть у велику миску.

Додайте до пюре із квасолі манну крупу й 2 ст. л. оливкової олії. Трохи посоліть й поперчіть. Перемішайте й залиште на 15-20 хвилин при кімнатній температурі, щоб манка набрякла.

Цибулю із часником очистіть й порубайте. Моркву очистіть, вимийте й натріть на середній тертці. У невеликій сковороді нагрійте 2 ст. л. оливкової олії й, помішуючи, підрум’яньте городину. Дайте трохи охолонути й додайте до квасолевої маси. Перемішайте.

Із квасолевого фаршу, що вийшов, сформуйте невеликі круглі котлети. Руки періодично змочуйте в мисці з холодною водою, щоб маса не прилипала до них.

У великій сковороді діаметром не менш 24 см нагрійте рослинну олію. Викладіть котлети із квасолі й смажте до рум’яної скоринки з обох боків (приблизно по 5-7 хвилин з кожного).

Петрушку, кріп, руколу вимийте й обсушіть, розклавши на паперовому рушникові. Дрібно порубайте. Котлети викладіть на порціонні тарілки й посипте здрібненою зеленню.

До речі, у такі котлети із квасолі можна також додати тертий твердий сир і яйце.

КОРИСНА ПОРАДА

Такі котлети можна приготувати й з консервованої квасолі (без рідини!), однак у цьому випадку може знадобитися додаткова кількість манної крупи або борошно.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 1560 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Кулінарія»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс