Скільки разів на тиждень можна їсти борщ: поради дієтолога
Борщ корисний, якщо приготувати без засмажки та шкварок. Не слід додавати жирне м'ясо: свинину, яловичину, баранину. Краще зварити бульйон з птиці. Щоб отримати максимум користі від страви, варто недоварити капусту та додати прянощі.
Про виданню це розповіла Оксана Скиталінська, віцепрезидентка Асоціації дієтологів України.
"Хворим на подагру борщ на жирному, насиченому бульйоні не можна їсти. Викликає приступи недуги. Бо в жирному м'ясі міститься багато пуринів — речовин, які сприяють відкладанню солей", - сказала дієтологиня.
Не радить їсти жирний борщ людям із проблемами підшлункової залози, ожирінням, високим тиском, цукровим діабетом. Страву рекомендує готувати на бульйоні з курки чи індички.
"Якщо додати трохи нежирного м'яса, борщ матиме збалансований склад. У ньому будуть присутні білки у вигляді амінокислот із м'яса, також складні вуглеводи, які є в овочах, корисні жири, вітаміни", - додала Скиталінська.
Борщ дає відчуття ситості на довгий час, бо овочі, які до нього входять, містять складні вуглеводи. Вони багаті на клітковину, яка заповнює шлунок та сприяє швидкому насиченню.
"Буряк — українська супер'їжа. Його природний пігмент — бетаїн — позитивно впливає на печінку. Підвищує її здатність очищувати організм від токсинів. Часник має антибактеріальний ефект. Морква завдяки каротиноїдам — жовтим пігментам, добре впливає на стан шкіри, слизових оболонок, зокрема в організмі перетворюються на вітамін А. Капуста містить багато вітаміну U. Він знижує ризик розвитку виразкової хвороби шлунку та кишківника", - сказала Скиталінська.
Дієтологиня радить недоварювати капусту та залишити хрумкою, щоб та віддала організмові максимум користі. А також не шкодувати прянощів.
"У кінці до класичного борщу додають сметану та ложку товченого сала. Його перетирають разом із часником. Воно містить багато корисних жирів", - додала дієтологиня.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2148 |
|
© Газета Домовик 2012-2023