5 рекомендацій з вибору смачного і якісного морозива
Рекомендації фахівців з вибору морозива влітку актуальні, як ніколи. Вибираючи морозиво зверніть увагу на жирність, безпечний склад і строк придатності.
ВИВЧИТЕ ЕТИКЕТКУ
При виборі морозива спершу варто ознайомитися з етикеткою. На ній зазначена жирність у відсотках, яка й визначає вид морозива. Усього їх п’ять:
- молочне – не більш 7,5% молочного жиру;
- вершкове – 8-11,5% молочного жиру;
- пломбір – не менш 12% молочного жиру;
- кисломолочне – не більш 7,5% молочного жиру;
- із замінником молочного жиру (суміші молочного й рослинного жирів) – не більш 12% молочного жиру.
Продукт із додаванням рослинних жирів повинен позначатися виробником як «морозиво рослинно-вершкове» або «морозиво з рослинним жиром». На це теж варто звернути увагу.
ПЕРЕВІРТЕ СКЛАД
Сьогодні практично в будь-якому морозиві використовуються стабілізатори й загусники, що дозволяють продукту зберігати свою форму. Лякатися їхній кількості в складі не варто, оскільки багато компонентів належать до натуральних і безпечних для здоров’я, у їхнім числі:
- камедь ріжкового дерева (Е410);
- гуарова камедь (Е412);
- ксантановая камедь (Е415);
- камедь тари (Е417);
- пектин (Е440);
- желатин;
- альгінат натрію (Е401).
Відразу відзначимо й вагу - він повинен бути зазначений у грамах, оскільки відомості про обсяг у мілілітрах не відображають фактичну масу морозива.
ОЦІНІТЬ КОЛІР
Якісне морозиво повинно бути рівномірно пофарбоване. Відтінки білого залежать від відсотка жирності: чим він вище, тем жовтіший колір. Неоднорідний колір може говорити про те, що на виробництві морожену масу погано перемішали з натуральною добавкою або барвником. Виключення становлять види морозива з пошаровим внесенням декількох натуральних барвників, що створюють якийсь малюнок або структуру.
ПЕРЕВІРТЕ ФОРМУ
Морозиво повинне зберігати свою первісну форму. Деформація вказує на те, що був порушений режим зберігання. Якщо морозиво зазнало розморожування й повторно заморожувалося, це негативно позначиться не тільки на смакових якостях продукту, але й на його безпеці.
Головна ознака повторного заморожування – це відчуття «піску», викликане дрібними кристаликами льоду, що утворюються при підвищенні температури зберігання до 12°-13°С. При такій температурі починаються процеси мікробіологічного псування продукту, що може викликати розлад кишечнику.
Вийняте з морозильної камери морозиво повинне відколюватися, а не розмазуватися. Добре загартована морожена маса завжди щільної консистенції.
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ НА СТРОК ПРИДАТНОСТІ
Ну й, звичайно, не варто забувати про строк придатності морозива. При його закінченні, навіть із урахуванням постійного зберігання в морозильній камері, морозиво вживати вже не можна. Про наявність такого продукту в холодильнику торговельного залу необхідно повідомити продавця.
ВЕРШКОВЕ ДОМАШНЄ МОРОЗИВО
Для багатьох кращий літній десерт - це морозиво. А якщо приготувати його самостійно вдома – це буде набагато смачніше й корисніше. Спробуйте приготувати самий ніжний варіант – вершкове морозиво.
420 мл молока, 120 г цукру, 2 яйця, 120 мл вершків (33%).
У мисці змішайте цукор з яйцями й злегка збийте вінчиком. Не потрібно збивати яйця до стану піни. Молоко нагрійте до 60 градусів. Якщо у вас немає термометра, то нагрівайте молоко до появи першого пару. Тепле молоко змішайте з яєчною сумішшю.
Отриману суміш перелийте в сотейник і варіть на самому маленькому вогні до того, як її температура досягне 82 градусів. Якщо у вас немає термометра, то варите доти, поки суміш не почне злегка густіти. При цьому обов’язково постійно помішуйте суміш лопаткою до самого дна сотейника.
Зніміть суміш із вогню й дайте їй охолонути. Після цього влийте вершки, перемішайте й перекладете в мороженицю. Якщо морожениці у вас немає, перелийте суміш у пластиковий контейнер із кришкою й поставте в морозилку. Через 30 хвилин дістаньте контейнер і злегка перемішайте морозиво. Повторіть процедуру ще 4 рази через кожні 30 хвилин. Це потрібно для того, щоб у морозиві не утворювалися кристали льоду. Після останнього перемішування залишіть морозиво в морозилці на 6-8 годин.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 5895 |
|
© Газета Домовик 2012-2023