Соуси до макаронів
Прийнято вважати, що макарони винайшли італійці, хоча китайці з ними не згодні й вони в чомусь праві - значно більш прадавня китайська локшина, завезена в Італію Марко Поло, з легкістю могла стати прообразом сучасних макаронів. А за іншою версією макарони існували на території Італії ще в часи прадавніх римлян, які взагалі були впевнені, що макарони насправді - подарунок з Олімпу й були вони придумані кимсь із місцевих богів.
Так чи інакше, у цей час макаронні вироби, паста, уважаються невід’ємною частиною італійської кухні, і їдять це блюдо практично в усьому світі.
Головне в макаронах - соус, так уважають дійсні цінителі пасти. І не куплений у магазині, а спеціально приготовлений. В італійській кухні існує безліч соусів для пасти. Найпростіший і розповсюджений - соус із помідорів з базиліком і часником.
Соус Норма - це томатний соус, у який додані свинячий жир і лук.
Соус Наполетана - томатний соус із овочами й травами.
Соус Аррабіата - томатний соус із гострим перцем і спеціями.
Соус Болоньєзе - томатний соус із м’ясним фаршем, овочами й червоним вином.
Соус Аматрічіана являє собою дрібно нарізану свинячу грудинку, обсмажену з цибулею і приправлену гострим червоним перцем.
Соус Карбонара - вершковий соус із беконом і сиром.
Соус Флорентина - вершковий соус зі шпинатом і сиром маскарпоне.
Крім класичних соусів до пасти існує безліч інших, легких у приготуванні соусів. Можливо, не всі з них мають хоч якесь відношення до італійської кухні, але макарони з ними виходять просто чудовими.
СОУС ЧАСНИКОВИЙ
На 2 порції: 3 ст. ложки оливкової олії; 4-5 зубчика часнику; 2 гілочки свіжого базиліка.
Підігріти оливкову олію на сковороді й злегка обсмажити на ній дрібно порізаний часник. Полити соусом готові макарони й прикрасити листами базиліка.
СОУС ВЕРШКОВИЙ
На 4 порції: 200 мл жирних вершків; 3 ст. л. тертого сиру твердих сортів; 1 ч. л. вершкового масла; сіль і чорний перець за смаком; 2 ч. л. нарізаної зелені петрушки.
Збити вершки разом із сиром. Приправити сіллю й перцем. Додати в готові макарони вершкове масло, залити соусом і посипати зеленню.
СОУС ІЗ МОРЕПРОДУКТАМИ
На 3 порції: 2 ст. л. оливкової олії; 1 велика цибулина; 1 зелений солодкий перець; 3-4 часточки часнику; 450 г замороженої суміші з морепродуктів; половина 1 лимона; сіль, перець за смаком; свіжа зелень базиліка й петрушки.
Злегка підсмажити у оливковій олії дрібно нарізані цибулю, часник і тонко порізаний зелений солодкий перець. Потім додати морепродукти, сіль, перець і трави, вичавити половину лимона й тушкувати 7-10 хвилин.
АПЕЛЬСИНОВО-ТОМАТНИЙ СОУС
На 4 порції: 2 ст. л. оливкової олії; 1 цибулина; 1 зубчик часнику; 500 г очищених помідорів у власному сокові, здрібнених; цедра й сік 1 апельсина; 3 ст. л. великих маслин без кісточок; 0,5 ст. нарізаної зелені базиліка; сіль і перець - за смаком.
Підігріти в каструлі олію, злегка обсмажити на ній дрібно нарізану цибулину й роздавлений зубчик часнику. Додати помідори й тушкувати 8-10 хвилин. Наприкінці додати здрібнену цедру, апельсиновий сік, маслини, сіль, перець і базилік.
СОУС ПЕСТО
На 350 мл соусу: 150 мл оливкової олії; 50 г тертого сиру пармезан; 2 ст. л. кедрових горішків; 2 зубчика часнику; пучок свіжого зеленого базиліка; сіль, чорний мелений перець.
З’єднати в кухонному комбайні пармезан (або інший твердий сир), кедрові горішки, часник і базилік, додати сіль і перець. Подрібнити до стану однорідної пасти й, не виключаючи комбайна, тонким струмком повільно влити оливкову олію.
СОУС КАРБОНАРА
На 4 порції: 2 ст. л. оливкової олії; 100 г бекону; 1 зубчик часнику, дрібно порізаний; 4 яйця; 150 мл жирних вершків; 100 г сиру пармезан, тертого; 2 ст. л. свіжої петрушки, порізаної; чорний мелений перець.
По одній з версій соус Карбонара назвали так тому, що їм можна нагодувати до відвалу навіть голодного шахтаря, який щойно вийшов з вибою. Карбонара в дійсності дуже калорійний соус, це потрібно враховувати тим, хто сидить на дієті.
Нагріти олію в маленькій сковороді. Додати бекон і обсмажувати 3-4 хвилини, помішуючи, поки не стане хрустким. Дістати шумівкою й відкласти.
Додати часник і готувати 3-4 хвилини до м’якості. Відкласти. У мисці перемішати яйця з вершками, приправити сіллю й чорним перцем. Перемішати з беконом і часником. Додати сир. Готові гарячі макарони перемішати із соусом - тепло від макаронів приготує яйця. Макарони посипати петрушкою й подавати з пармезаном і чорним перцем.
СОУС БОЛОНЬЄЗЕ
Одне із самих традиційних блюд Італії - це соус, винайдений на півночі Італії, у місті Болоньї, болоньєзе. Цей соус уже точно не можна назвати «соусом на швидку руку», адже основний його секрет криється в часі приготування - чим довше тушкується соус, тим краще. Італійські кухарі готовлять болоньєзе цілих 4 години, а то й довше, але вже через 2 години можна одержати відмінний соус, який виправдає витрачені зусилля й напевно стане прикрасою святкового столу в італійському стилі.
Цибуля - 1 шт., селера - 1 стебло, морква - 1 шт., фарш яловичий - 200 г, фарш свинячий - 200 г, томати в сокові - 1 банку, часник - 3 зубчика.
Для початку готуємо овочі. Дрібно нарізаємо цибулю, селеру й моркву.
Далі в сотейнику на оливковій олії обсмажуємо овочі. Спочатку цибулю, через хвилину селеру, через ще 2 - моркву. Ця трійця має італійську назва соффріто, а на французькому - мірпуа.
Приступаємо до м’ясної частини. М’ясо беремо навпіл (свинина і яловичина). Велика помилка, коли додають фарш до овочів і обсмажують його там. Для багатого сильного смаку потрібно карамелізувати м’ясо, іншими словами присмажити до скоринки. Фарш добре розминаємо лопаткою, щоб не було великих грудок м’яса. Спочатку м’ясо буде тушкуватися у власному сокові. Поступово ви почуєте, що воно вже не булькотить, а смажиться. Не потрібно спалювати м’ясо, лише трохи підрум’янити.
Змішуємо м’ясо з овочами, додаємо помідори із соком і варимо на повільному вогні хвилин сорок-годину, регулярно помішуючи соус. У самому кінці додаєте часник.
Соус можна змішати з пастою відразу. А можна викласти пасту в тарілку й полити соусом. Окремо подати тертий сир.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2331 |
|
© Газета Домовик 2012-2023