Готуємо овочеві котлети
Овочеві котлети - це смачна і дуже актуальна страва для більшості з нас. Особливо якщо не намагатися перетворити овочеві котлети на повний аналог м'ясних...
До речі, щоб полюбити котлети з овочів, зовсім не обов'язково ставати вегетаріанцем, достатньо просто любити смачно поїсти. Адже овочеві котлети - це не заміна м'ясу, а нові відчуття, можливість спробувати незвичні комбінації продуктів і, звичайно ж, відмінний шанс наситити свій організм вітамінами й мінералами. Ніякої екології, етики й духовності. Просто насолоджуйтеся смаком.
КОТЛЕТИ З ЦВІТНОЇ КАПУСТИ
Капуста цвітна 300-350 г, яйце 1 шт., манка 1-2 ст. л., сіль, перець, приправи за смаком, кріп (свіжий або морожений).
Цвітну капусту розібрати на суцвіття й відварити буквально кілька хвилин. Скласти в блендер і пюрирувати. Додати яйце, сіль-перець, травички за смаком, кріп, манку (кількість залежить від консистенції суміші, щоб трохи тримала форму на листі). Можна додати м'ясо дрібними шматочками, фарш і т.д.
Викладати ложкою на змазаний лист (пергамент). Запікати при t 170-180°C до рум'яності (близько 20 хвилин).
КОТЛЕТИ З ГРИБІВ І РИСУ
Гриби - 250 г, рис - 1/2 скл., цибуля ріпчаста - 1 шт., яйце - 1-2 шт., борошно або сухарі - за потребою, сіль, перець - за смаком.
Зварити гриби, відкинути на друшляк і дрібно нарубати. Грибний відвар (1,5 склянки) посолити, довести до кипіння. Опустити в нього рис і варити до повної готовності. Потім змішати рис з грибами, додати дрібно нарізану цибулю і чорний мелений перець. Добре промісити, зробити котлети, обваляти їх у борошні або мелених сухарях. Змочити в яйці й обсмажити в сильно розігрітій олії.
КАПУСТЯНІ КОТЛЕТИ
1 кг капусти, 1/2 скл. манної крупи, 1/2 скл. молока, 3 яйця, 1/2 скл. мелених сухарів, 3 ст. л. олії, сіль - за смаком.
Капусту очистити, дрібно нашаткувати, скласти в каструлю, туди ж влити гаряче молоко. Накрити каструлю кришкою і поставити тушкувати до м'якості, періодично помішуючи, приблизно на 20 хвилин. У готову капусту поступово всипати манну крупу, безупинно помішуючи, щоб не було грудок, і тушкувати ще 5 хвилин. Зняти з вогню, додати в капусту сирі жовтки, сіль, добре вимішати і остудити. З охолодженої маси сформувати котлети, змочити їх у яєчному білку, обваляти в мелених сухарях і обсмажити з обох боків на розігрітій олії. Подати з молочним або сметанним соусом.
КАРТОПЛЯНІ КОТЛЕТИ ПО-КИЇВСЬКИ
1 кг картоплі, 1,5 ст. л. масла вершкового, 2,5 ст. л. рослинної олії, 1 скл. молока, 2,5 ст. л. борошна, 2 ст. л. крохмалю, 2 яйця, 200 г грибів сушених, 4 ст. л. сухарів, сіль.
Розім'яту варену картоплю змішати з яйцями, крохмалем, сіллю, розділити на порції, начинити густим молочним соусом із грибами, надаючи форму огірка. Обкатати в пшеничному борошні, змочити в яйцях, обкатати в сухарях і смажити. Подавати з грибним соусом.
Для молочного соусу підсмажене борошно розвести молоком, проварити і змішати з дрібно нарубаними вареними грибами.
КОТЛЕТИ З БАКЛАЖАНА ІЗ СОЛОДКИМ ПЕРЦЕМ
2 баклажани, 1 червоний солодкий перець, 4-6 ст. л. панірувальних сухарів, 1 скл. борошна, сіль (за смаком).
Поставити овочі, не нарізаючи їх, у духовку при 220°C на 20-30 хвилин. Після покласти їх у миску й накрити харчовою плівкою на 10-15 хвилин, дати охолонути.
Очистити овочі від шкірочки й видалити насіння у перцю. Потім перець порізати дрібними кубиками й посолити його за смаком.
Подрібнити баклажан у блендері. Викласти масу в миску й додати в неї панірувальні сухарі, борошно й сіль за смаком. Перемішувати до утворення однорідної маси.
Розділити суміш на 8 частин. Кожну розкотати й у центр додати трохи начинки з перцю. Сформувати круглі кульки. Обваляти їх у борошні. Обсмажити на розігрітій сковорідці з олією 2-3 хвилини з кожного боку.
КОТЛЕТИ З КАРТОПЛІ Й ПЕЧЕРИЦЬ
750 г картоплі, 200 г печериць, 120-150 г цибулі, 60 мл рослинної олії, 2-3 ст. л. борошна, 1 cт. л. м'яти або сухої кропиви (за бажанням).
Приготувати пюре з відвареної із сіллю картоплі. Нарізати й обсмажити цибулю на сковороді. Додати її й зелень до картоплі. Добре все змішати. Потім додати в пюре нарізані й обсмажені гриби, борошно і перемішати. Сформувати з маси котлети й обваляти їх у борошні. Потім обсмажити картопляні котлетки на сковорідці до золотавого рум'янцю з обох боків.
БУРЯКОВІ КОТЛЕТКИ
750 г буряка, 2 зубки часнику, 100 г манної крупи, 2 яйця, 60 мл рослинної олії, сіль - за смаком.
Зварити буряк, потім очистити його й натерти на великій тертці. Посолити, додати нашаткований часник і яйця. Потім вмішати в суміш манну крупу. Викласти на розігріту сковороду з рослинною олією масу, що вийшла, столовою ложкою і нею ж надавати форму котлетам. Смажити з обох боків на середньому вогню по 2,5-3 хвилини.
ЦИБУЛЬНІ КОТЛЕТИ
Цибуля ріпчаста - 300 г, манна крупа - 3 ст. л., картопля - 200 г, сіль - за смаком, перець чорний мелений - за смаком, олія соняшникова.
Картоплю відварити в шкірці до готовності. Остиглу картоплю очистити від шкірки. Натерти на великій або середній тертці. Цибулю нарізати дрібними шматочками.
До нарізаної цибулі додати здрібнену картоплю, манну крупу, рубану зелень, чорний мелений перець і сіль. Все добре перемішати, краще це зробити руками, тому що ложкою фарш погано вимішується.
Злегка вологими руками візьміть невелику порцію фарша і сформуйте кульку. Виходить 12-15 заготовок.
Розігріти олію в сковороді. Укласти заготовки. Обсмажити котлети на помірному вогні з усіх боків до золотавої скоринки. Обсмажені котлетки викладіть на паперовий рушник, щоб видалити надлишки олії, і можна відразу подавати до столу.
КОТЛЕТИ КАРТОПЛЯНІ ІЗ СИРОМ
Картопля - 600 г, сир твердий - 50 г, яйце - 1 шт., борошно - 2-3 ст. л., сіль - за смаком, перець - за смаком, олія рослинна - 1-2 ст. л.
Картоплю відварити в підсоленій воді до готовності. Злити воду, картоплю розім'яти в пюре. Додати яйце й сир, посолити й поперчити за смаком. Перемішати до однорідного стану, якщо необхідно, додайте ложку борошна.
Розмішати картопляну масу. Мокрими руками сформувати котлети, злегка обваляти їх у борошні, воно додасть їм гарну і рум'яну скоринку.
Обсмажити котлети на рослинній олії до рум'яної скоринки з обох боків.
Подавати зі сметаною.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2621 |
|
Також у розділі «Кулінарія» |
© Газета Домовик 2012-2023