Ваш святковий великодній стіл

4 квітня 2018

Паска - світле свято, що символізує відродження, нове життя, і щоб підкреслити височину почуттів, яка, безумовно, охоплює кожну віруючу людину, слід вибрати теплу колірну гаму для оформлення стола.

Жовтий - як символ життєвої сили, радості, світла, зелений - уособлення природи й свіжості, червоний - колір любові, який у Великдень здобуває більш глибоке значення, символізуючи безмежну любов Ісуса до всіх людей, чиї гріхи Він спокутував своєю кров'ю. А також нейтральний білий колір, який завжди виглядає врочисто. Уся ця різноманітність фарб може знайти своє гідне місце на вашому святковому столі. 

Багатовікові великодні традиції дають нам деякі підказки. Наприклад, для фарбованих яєць передбачалося спеціальне блюдо, у якому заздалегідь, тижня за два пророщували пшеницю або крес-салат. Така галявинка, у мураві якої ховалися різнобарвні яйця, була особливою прикрасою столу. Зручно розташована посередині стола, вона може замінити традиційні на святковому столі квіти. 

СИРНА ПАСКА 

Рецепт дуже легкої паски - без вершкового масла. 

800 г сиру, 0,5 л вершків, 1 скл. цукру, лимон і ванілін. 

Свіжий розсипчастий сир протріть через сито, поступово додаючи вершки, і ретельно перемішайте. Викладіть цю масу в щільну марлю або серветку, зав'яжіть вузлом і підвісьте в прохолодному місці на ніч, щоб стікала сироватка (не забудьте підставити миску!). 

Вранці додайте в сир цукор, ванілін і дрібно натерту цедру лимона (лимон щедро обшпарте окропом, щоб не було гіркоти), використовуйте верхній жовтий шар цедри, ретельно перемішайте і викладіть у форму, вистелену тонкою тканиною або марлею, накрийте кухонною дошкою і поставте під невеликий гніт на кілька годин. При подачі на стіл прикрасьте паску цукатами!

БУЖЕНИНА

М'якоть свинини - 2 кг, сіль - 2 ч. л., мелений чорний перець - 1 ч. л., морква - 1 шт., часник - 1 голівка, рослинна олія - 2 ст. л., лавровий лист, запашний перець-горошок - 3-4 шт.,  сухе біле вино або вода - 1 скл., мед або цукор - 1 ч. л.

Для гарніру: картопля - 8 шт., цибулина - 1 шт., яблуко - 1 шт., морква - 1 шт., рослинна олія - 2 ст. л.

Нашпигуйте м'ясо часником і морквою. Для цього великим ножем зробіть прокол у глибину по всій довжині шматка. Вставте в розріз чверть моркви, попередньо обмазавши її сумішшю солі й перцю. Потім зробіть отвори по всій поверхні м'яса і вставте в них часник, занурюючи його в суміші солі й перцю.

Обмажте м'ясо рослинною олією й натріть сумішшю солі й перцю, що залишилася.

Картоплю, цибулю, моркву поріжте великими шматками. Овочі складіть у миску, налийте рослинну олію, посоліть, поперчіть і перемішайте руками.

Зав'яжіть один кінець рукава. Укладіть м'ясо в рукав для запікання і розкладіть довкола нього овочі. Налийте в рукав вино, змішане з медом і зав'яжіть другий кінець рукава.

Зробіть надрізи вгорі для виходу пари. Поставте м'ясо в духовку на 2 години при 180°С.

САЛАТ З ТУНЦЕМ

Консервований у власному соку тунець - 1 банка, перепелині яйця - 10 шт., салат Романо - 1 невеликий качан, червоний болгарський перець - 0,5 шт., синя цибуля - 1 шт., кедрові горіхи - 1 ст. л., лимонний сік - 1 ст. л.

Заправлення для салату: лимонний сік - 1 ст. л., цукор - 1 ч. л., зернова гірчиця - 0,5 ч. л., часник - 1 зубок, маслинова олія - 50-70 г, сіль, чорний мелений перець.

Викладіть тунця на тарілку, полийте соком лимона й маслиновою олією. Зваріть перепелині яйця і підсушіть кедрові горішки на сковороді. 

Наріжте цибулю півкільцями, болгарський перець - кубиками, салат Романо нарвіть руками на шматочки. Перемішайте.

Змішайте всі інгредієнти заправлення, видавіть часник через прес - залийте салат, перемішайте й викладіть на блюдо.

Посипте кедровими горіхами. Зверху розкладіть розрізані навпіл перепелині яйця і шматочки тунця.

Не всі інгредієнти, що входять у цей салат можуть бути у вас у наявності, тому сміливо можете замінити перепелині яйця на курячі, кедрові горіхи на волоські, синю цибулю на звичайну.

ВЕЛИКОДНЯ ТРАПЕЗА

Великодня трапеза починається з освяченого в церкві яйця. Перед тим, як почати її, діти й батьки христосуються. Для цього потрібно сказати: «Христос Воскрес!», і відповісти: «Воістину Воскрес!» 

У центр великоднього столу, на найпочесніше місце ставлять блюдо з освяченими в церкві продуктами. Стіл на Великдень звичайно накривають багатий: у деяких, особливо заможних господарів на столі стояло 40 страв, стільки, скільки днів тривав Великий піст. 

У свято Великодня було прийнято думати про тих, хто не може дозволити собі пишну святкову трапезу. Протягом свята паски і яйця роздавали незаможним, запрошували їх за великодній стіл, робили інші благодійні справи. Це може стати чудовим приводом прищепити дітям один з основних християнських принципів - звичку опікуватися не тільки про себе, але й про близьких.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2233 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Кулінарія»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс