10 основних правил готування риби
Кулінарія - не найпростіша наука. Для готування ідеальної страви потрібно багато чого: досвід, знання, якісні інгредієнти. Купуючи свіжу рибу, у якості якої ви певні, не зайвим буде дізнатися й опанувати кулінарні навички її готування.
1. Для того щоб страва з риби вийшла смачною, дуже важливо вибрати вірний спосіб теплової обробки. Для смаження найкраще підходить морська риба, що має соковите й жирне м'ясо. Пісні різновиди риб, що відрізняються сухим, яке легко піддається кришінню м'ясом, оптимально готувати шляхом відварювання або припускання. Для будь-якого виду теплової обробки підходять рибні сорти, що володіють щільним і соковитим м'ясом.
2. Обробляючи рибу перед готуванням, обов'язково видаліть зябра, інакше в процесі теплової обробки вони можуть додати страві гіркоту.
3. Позбутися запаху твані річкової риби можна, якщо до готування на годину помістити її в підкислену оцтом воду в пропорції 2 столових ложки оцту на 1 літр води. Або поріжте рибу шматками, складіть в емальований посуд, посипте дрібно нарізаним лавровим листом, залийте прохолодною водою й залишіть на годину. Перед готуванням злийте воду, рибу не обполіскуйте.
4. Якщо ви потрошите рибу самостійно, дотримуйте обережності в поводженні з жовчним міхуром. Якщо він лопнув, рибу необхідно негайно промити, а місця влучення жовчі натерти сіллю.
5. Велику рибу для відварювання поміщають у каструлю з холодною водою, у міру википання доливаючи воду. Дрібну рибу кладуть тільки в окріп.
6. Щоб варена риба вдалася, наливайте в посуд таку кількість води, яка злегка сховає тушку або шматки під час варіння. Якщо води виявиться занадто багато, риба вийде водянистою і значно втратить у смаку.
7. Відварювати рибу потрібно на повільному вогні. Бурхливе кипіння погіршує смак риби, м'ясо стає твердим, а бульйон – мутним. Дрібна риба вариться протягом 5-10 хвилин. Порціонні шматки й середня за розміром риба дійдуть до готовності через 15-20 хвилин. Велику рибу відварюйте протягом 30-40 хвилин. Для визначення готовності рибу проколюють кухарською голкою (у якості альтернативи підійде дерев'яна шпажка, або сірник). Коли риба готова, голка без праці проникає в м'ясні волокна й при цьому виділяється прозорий сік.
8. Уникнути прилипання риби до сковороди в процесі смаження допоможе панірування. Можна обваляти рибу в борошні, або виконати більш складне панірування – у борошні, яйці й панірувальних сухарях.
9. Перед обсмажуванням сильно розігрійте жаровню або сковороду, налийте на дно олію й тільки потім викладіть на неї рибу. Невелику рибу смажте цілком, велику поріжте порціонними шматочками.
10. Під час смаження ретельно стежте за інтенсивністю вогню. Обсмажування риби проводиться на середньому вогні. На занадто сильному вогні страва буде пригоряти, але не буде прожарюватися. Не використовуйте кришку – риба може вийти тушкованою. А щоб уникнути розбризкування олії, при необхідності накривайте сковороду друшляком. Риба вважається готовою, коли її м'ясо при пробі виделкою легко відділяється від хребта.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2720 |
|
Також у розділі «Кулінарія» |
© Газета Домовик 2012-2023