Як виростити цвітну капусту у відкритому ґрунті

21 червня 2017

У вирощуванні цвітної капусти присутня безліч нюансів, не дотримуючи які можна легко залишитися без урожаю.

Дана городня культура дуже примхлива і найменше невдоволення температурою, вологістю або кількістю сонця обертається або тим, що не утворюється голівка-квітконіжка або розпадається, що вже зав'язалася. Строк одержання врожаю, від посадки насіннячок до голівки, коливається в межах від 80 до 120 днів. Тому городниками додаються всі зусилля, щоб старання не пропали даремно.

Цвітна капуста дуже примхлива до перепадів температури і для того, щоб одержати повноцінний урожай до середини літа, потрібно починати саджати насіння на розсаду наприкінці лютого-початку березня. Цвітна капуста може вирощуватися двома способами: у захищеному ґрунті (тоді її можна вирощувати практично цілий рік) або під відкритим небом.

ОСОБЛИВОСТІ ВИРОЩУВАННЯ

Якщо качан у звичайної капусти це брунька, що не розкрилася, то суцвіття цвітної капусти - це бутон. Її потрібно вирощувати якнайшвидше і забезпечити всіма мікроелементами, щоб рослина не нарощувала зелену масу, а йшла «у цвіт».

Ми всі знаємо, що капуста дуже добре переносить холоди, але тільки не цвітна, вона із усіх капуст найбільш вимоглива до тепла. Саме тому її бажано вирощувати через розсаду. Причому можна сіяти її два, а то й три рази за сезон, щоб одержувати суцвіття тривалий строк.

Розсаду ранніх сортів капусти звичайно висаджують із середини березня по середину квітня, у віці від 30 до 60 днів. Значить сіяти її потрібно від початку до кінця березня.

Середньопізні сорти висаджують увесь травень, з початку й до кінця, і до середини червня, у віці від 35 до 40 днів. Значить цю розсаду ми сіємо в першій декаді квітня.

Пізні сорти висаджують усю першу декаду липня, у віці 30-35 днів. Розсаду потрібно висівати в першій декаді червня.

Цвітна капуста має особливість: при заморожуванні вона зовсім не втрачає своїх цінних якостей. Так що, заморожуйте на зиму і їжте із задоволенням вітаміни цілий рік.

ПІДГОТОВКА ҐРУНТУ

Культура дуже примхлива не тільки до стану навколишнього середовища, але й до мінерального складу ґрунту. Тому її для капусти спеціально насичують корисними речовинами, для початку вносять восени або ранньою весною органічні добрива у вигляді курячого посліду або гною.

Пізніше, перед самою посадкою, вносяться мінеральні добрива. Від того, наскільки якісно буде проведена підготовка ґрунту перед посадкою, буде залежати якість отриманої продукції. Адже цвітна капуста належить до тієї групи рослин, які засвоюють практично все, що перебуває в ґрунті.

ЯК САДЖАТИ ЦВІТНУ КАПУСТУ

Існує два способи вирощування цвітної капусти - з розсади або сівбою на місці.

Посів на місце дозволяє не возитися з розсадою. У підготовлений ґрунт висаджують відразу насіння, по кілька штук на посадкове місце, потім після сходів пагони проріджують. Такий спосіб підходить для висадження в парниках або теплицях, а так само посів насіння виробляють у відкритий ґрунт, але в такому випадку через сильну нестійкість до перепадів температур посадку потрібно робити не раніше травня, а врожай у цьому випадку можна буде побачити тільки пізно восени, за умови посадки скоростиглих сортів.

Розсадний метод дозволяє заощадити на кількості місця для початкової посадки, а так само набагато раніше одержати врожай.

КРАЩІ СОРТИ ЦВІТНОЇ КАПУСТИ

При виборі сорту капусти дуже важлива методика вирощування. Для теплиць краще використовувати сорти середньої швидкості дозрівання, голівки будуть великими й щільними, а час у теплиці не сильно має значення, тому що в ній підтримується постійна температура.

А от для відкритого ґрунту найкраще використовувати сорти скоростиглі, голівки виходять більш дрібними, але при цьому строк одержання врожаю може прискоритися й повноцінні плоди своїх праць можна буде побачити вже через 55-60 днів.

ЯК ДОГЛЯДАТИ ЗА ЦВІТНОЮ КАПУСТОЮ

Одержати гарну розсаду правильного сорту, - це ще не все. Варто пам'ятати, що капуста сильно виснажує ґрунт, тому те, що буде вкладено під корінь, те й буде на виході, тобто чим більше добрив, тим краще врожай.

У випадку з капустою краще використовувати органічні добрива. Для цього землю насичують пізно восени й не забувають підливати під корінь рослини, що вже сформувалася.

Догляд за висадженими рослинами полягає в основному у своєчасному поливі та підживленні, а так само регулярній боротьбі зі шкідниками та бур'янами.

ВИСАДЖЕННЯ РОЗСАДИ

Якщо ви підготували ґрунт заздалегідь, з осені постачили його органікою та необхідними мінералами, то навесні залишається «спушити» ущільнений за зиму ґрунт.

Рослини висаджують рядками через 50 см, відстань між самими рослинами 25-30 см. Висаджувати потрібно в попередньо политі лунки, не чекаючи, поки вода повністю всотається.

Після посадки потрібно зверху засипати рослини сухою землею і чимось затінити. Поки розсада не вкорениться їй важко буде на пекучому сонечку й вона може засохнути.

ПОЛИВ

Якщо білокачанну капусту ми поливаємо щодня, а іноді й два рази на день, то цвітну достатньо одного разу на тиждень. Максимум два при сильній спеці й посусі. Ця рослина не любить зайвого перезволоження. Щоб волога добре затримувалася й не утворювалася в лунці скоринка після поливу, потрібно просто мульчувати лунки тирсою, землею, іншими матеріалами.

ПІДЖИВЛЕННЯ

Три рази за сезон обов'язково потрібно підживити цвітну капусту.

Перший раз через два тижні після посадки розчином пташиного посліду, 1 до 15.

Друге підживлення через два тижні після першого, розчином коров’яку, 1 до 10.

Третє підживлення ще через два тижні, можна використовувати коров’як або настій бур'янів.

А от з появою зав'язей уже нічим підживлювати її не потрібно.

ХВОРОБИ І ШКІДНИКИ

У випадку цвітної капусти будь-які хвороби викликають фотобактерії та грибки. До шкідників можна віднести попелицю й гусениць різних метеликів. Усі ці проблеми можна вирішити завдяки безлічі видів лікарських речовин і протрав, варто тільки пам'ятати про те, що капуста вбирає в себе практично все, що на неї потрапляє, тому потрібно звертати увагу на якісний склад ліків, інакше може так вийти, що із благими намірами починаючий городник отруїть увесь урожай.

Щоб не використовувати хімію в боротьбі зі шкідниками, достатньо навколо кожного кущика підсипати сухий гірчичний порошок або червоний пекучий перець. Такий захід комахи не переносять і облітають стороною капусту.

На жаль, не багато городників знають, як виростити цвітну капусту й тому найчастіше відмовляються від цього корисного овочу.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 6744 Подобається: 1 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Сад-город»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс