Кропива - засіб від багатьох недуг
Ця "кусюча" рослина містить достатню кількість "живих" вітамінів, і з приходом весни господарки намагаються ввести в раціон борщі й салати з добавкою кропиви.
Багато кому відомо, що кропива в будь-який час року - незамінний домашній засіб від багатьох недуг. У народній медицині кропива - перший і надійний кровоспинний засіб при різних кровотечах (маткових, гемороїдальних, легеневих і т.д.). У цьому випадку використовують відвар кропиви (1 ст. л. сухого листя кропиви на склянку води). Такий відвар корисний при порушеннях шлунково-кишкового тракту.
А якщо "дістала" дизентерія, у відвар, крім кропиви, додають листя та стебла ожини в рівних дозах і п'ють по півсклянки 3 рази на день.
При легеневому кашлі відвар кропиви з медом - незамінний м'який полегшуючий засіб.
З кропиви готують так званий "кропив'яний сік" - прекрасний засіб для очищення крові (по 1 ч. л. свіжовижатого соку кропиви 3 рази на день).
У деяких випадках і корені кропиви мають сильний вплив, наприклад, при порушеному обміні речовин, вираженому шкірними висипаннями, при малярії (1 ст. л. кореня, пів-ложки здрібненого часнику настояти в 0,5 л горілки протягом тижня й пити по 1 ст. л. 3 рази на день).
А корені і насіння кропиви - прекрасний засіб від глистів. Для цього використовують відвар з розрахунку 1 ст. л. на склянку води та приймають по 2-3 ст. л. за один прийом.
Навіть зовнішній вплив цієї рослини приносить гарні результати. Приміром, при ревматизмі достатньо "погладити" хворе місце кропивою, як наступає полегшення. Уся справа в її пекучих волосках, що містять мурашину кислоту (це і є знеболюючий і протизапальний засіб).
Анальгетична дія цієї рослини настільки потужна, що дозволяє впоратися навіть із найінтенсивнішими болями, викликаними, приміром, артритом або подагрою. А протизапальні сполуки кропиви у сполученні з бором, кальцієм і кремнієм виконають заспокійливу дію на організм і будуть сприяти зміцненню кісткових тканин.
Як її правильно приймати?
Для того, щоб скористатися перевагами такої рослини, як кропива, з неї достатньо приготувати настій:
- 1 столова ложка листя кропиви (10 г);
- 1 склянка води (250 мл).
Скип'ятіть воду і додайте в неї листя кропиви. Поваріть 3 хвилини, зніміть з вогню, дайте трохи охолонути, процідіть.
Пийте настій, що вийшов, теплим (бажано 3 чашки на день).
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3857 |
|
© Газета Домовик 2012-2023